Niedziela, 28 maja
Imieniny: Jaromira, Justyny
Czytających: 5958
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Piechowice: Kiedy zmiany nazw ulic w Piechowicach?

Wtorek, 28 lutego 2017, 7:21
Aktualizacja: Środa, 1 marca 2017, 8:00
Autor: Przemek Kaczałko
Piechowice: Kiedy zmiany nazw ulic w Piechowicach?
Fot. Przemek Kaczałko
W Piechowicach szykuje się zmiana nazw sześciu ulic w związku z wymogami ustawy dekomunizacyjnej. Jak mówi burmistrz Witold Rudolf, najprawdopodobniej radni podejmą ostateczną decyzję w sierpniu br.

Na jakim etapie są przygotowania do niezbędnych zmian? - Przygotowujemy dokumentację geodezyjną, która pozwoli nam np. podzielić ulicę Żymierskiego na kilka odcinków. Chcemy to zakończyć do końca maja – powiedział Witold Rudolf, który planuje zwrócić się do mieszkańców w celu ustalenia szczegółów. - Zaproponuję, żeby Żymierskiego podzielić na dwie części, a do tego dochodzą nam trzy „odnogi” w górnych Piechowicach przed pętlą autobusową.

Zmiany mają dotyczyć sześciu ulic, poza Żymierskiego do zmiany będą: Świerczewskiego, 22 Lipca, Nowotki, Buczka i Zawadzkiego. Pojawiały się też głosy, żeby zająć się ulicą 1 Maja, ale burmistrz liczy, że uda się ją pozostawić – być może zmieniając uzasadnienie nazwy. Dodatkowo włodarz miasta chciałby przy tej okazji dołączyć nazewnictwo odnóg ulicy Kolonijnej w Michałowicach. Głosowanie miałoby się odbyć w sierpniu 2017 roku.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (7)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy szkoły chronią przed rówieśniczą przemocą, zapewniając uczniom bezpieczeństwo w tym względzie?

Oddanych
głosów
325
Tak
12%
Nie
83%
Nie wiem
6%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group