Sobota, 2 lipca
Imieniny: Marii, Urbana
Czytających: 5159
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Kiedy wybory do Rady Cieplic?

Środa, 4 marca 2015, 8:28
Aktualizacja: 8:31
Autor: Angela
Jelenia Góra: Kiedy wybory do Rady Cieplic?
Fot. Archiwum Jelonki.com
Zgodnie z uchwałą Rady Miejskiej w Jeleniej Górze, 26 kwietnia br. mieszkańcy uzdrowiskowej dzielnicy miasta wybiorą 15 swoich przedstawicieli do Rady Jednostki Pomocniczej Miasta Jeleniej Góry „Uzdrowisko Cieplice”. Na pierwszej z lutowych sesji (24.02) określono obwody głosowania oraz wybrano komisję wyborczą. Kto się w niej znalazł?

Głosowanie uchwały dotyczącej wyznaczenia daty wyborów do Rady Cieplic było jednomyślne i nie budziło żadnych zastrzeżeń radnych. 18 radnych obecnych na sali zagłosowało za uchwałą. W podobny sposób zatwierdzono również zaproponowany skład komisji wyborczej, do której weszli: Anna Bałkowska (obecna przewodnicząca Rady Cieplic), Danuta Brzezicka, Tomasz Dumycz, Krzysztof Mróz, Robert Obaz, Roman Słomski i Alicja Szklarska.

Przypominamy, że w kończącej się kadencji na rzecz dzielnicy pracowali społecznie przez ostatnie cztery lata: Anna Bałkowska (przewodnicząca rady), Alicja Szklarska (wiceprzewodnicząca rady), Robert Futenhendler (przewodniczący zarządu), Bogna Skrzydlewska – Antos (wiceprzewodnicząca zarządu), Sylwia Filar (sekretarz). Zespołowi do Spraw Społecznych i Mieszkańców przewodniczył Janusz Szklarski. Zespołem Sportu i Rekreacji kierował Kamil Łabieniec, Zespołem Koordynacji, Promocji i Kultury – Elwira Kozak, a Zespołem Zagospodarowana Przestrzennego i Ochrony Środowiska – Bogna Skrzydlewska – Antos. Powyższy skład rady uzupełniali: Jerzy Bilski, Beata Dyrcz, Krystyna Jankowiak-Witek, Zygmunt Łaskawiec i Konrad Sikora. Do końca kadencji nie dotrwali natomiast: Zbigniew Muczyński i Jan Owczarek.

- Połowa rady pracowała bardzo aktywnie, a pozostali… starali się – mówiła Anna Bałkowska, przewodnicząca Rady Cieplic. – Zanim więc ktoś zdecyduje się wystartować w wyborach, powinien zastanowić się, czy znajdzie czas na pracę społeczną dla naszej dzielnicy. To czasochłonne zajęcie, bo naprawdę jest tu sporo do zrobienia – dodała przewodnicząca.

Ostatnia sesja Rady Cieplic, która ukonstytuowała się w połowie kwietnia 2011 roku zaplanowana jest na 9 marca, na godz. 11.00.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (18) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group