Poniedziałek, 21 czerwca
Imieniny: Alicji, Alojzego
Czytających: 5347
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Kiedy przestanie cuchnąć przy oczyszczalni ścieków?

Sobota, 26 marca 2011, 8:32
Aktualizacja: 8:33
Autor: Angela
Choć sześć lat temu była oddawana jako obiekt w pełni nowoczesny, bijącego z niej fetoru do dziś nie udało się w pełni ograniczyć. Mowa o oczyszczalni ścieków przy ulicy Lwóweckiej, która już wymaga modernizacji.

– W najbliższym czasie ogłosimy przetarg na przebudowę i modernizację miejskiej oczyszczalni ścieków w Jeleniej Górze, która obejmie budowę: bliźniaczego reaktora biologicznego z wyposażeniem technologicznym, dwóch bliźniaczych osadników wtórnych z wyposażeniem technologicznym, stacji wirówek z wyposażeniem technologicznym oraz rurociągu tłocznego Dn 800 od pompowni ścieków surowych do budynku kraty wtórnej i separatora piasku – mówi Wojciech Jastrzębski, prezes spółki Wodnik w Jeleniej Górze.

Przypomnijmy, że Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji „Wodnik” wraz z wykonawcą SKANSKA rozpoczęło już prace przy budowie kanalizacji i wodociągów przy ulicach Osiedle Robotnicze, Karola Miarki i Nadbrzeżnej.
Inwestycje są prowadzone w ramach dużego projektu: „Uporządkowanie gospodarki wodno-ściekowej aglomeracji Jelenia Góra”, którego wartość szacowana jest na 120 mln 680 tys. zł.

Niemal 53 procent tej kwoty pochodzi z dofinansowania z Funduszu Spójności w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko.
Na całość składa się osiem zadań. Poza wymienionymi będą dotyczyły one uporządkowanie gospodarki wodno – ściekowej w rejonie Cieplic lewobrzeżnych (od ul. Rataja - ul. Marcinkowskiego do ul. Objazdowej).

Przebudowana zostanie też kanalizacja w okolicy Osiedla Pomorskiego i ul. Warszawskiej oraz w Sobieszowie. Łącznie wybudowane zostanie niemal 40 km kanalizacji sanitarnej i 25 km wodociągowej. Przebudowane zostanie około 10 km sieci sanitarnej. Całość zakończy się w 2014 roku.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (15) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group