Czwartek, 30 czerwca
Imieniny: Emilii, Lucyny
Czytających: 2457
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Kiedy będzie bezpieczniej przy „Ósemce”?

Piątek, 1 maja 2015, 7:40
Aktualizacja: Sobota, 2 maja 2015, 7:34
Autor: Angela
Jelenia Góra: Kiedy będzie bezpieczniej przy „Ósemce”?
Fot. Angela
Po długim weekendzie poznamy wykonawcę dokumentacji projektowej modernizacji istniejącego oraz budowy nowego ciągu pieszo–jezdnego w obrębie Szkoły Podstawowej nr 8 w Jeleniej Górze. Zadanie zostanie wykonane z pieniędzy tegorocznego budżetu obywatelskiego. Przebudowa tego traktu ma poprawić bezpieczeństwo dzieci.

Realizacja wniosku, który złożył Mariusz Synówka, ma poprawić bezpieczeństwo wszystkich dzieci, ale szczególnie niepełnosprawnych. Wnioskodawca proponuje, by na terenie byłego ogródka szkolnego wymienić nawierzchnię na kostkę brukową, zrobić nowy wjazd na teren szkoły oraz wybudować nowy trakt i połączyć go z już istniejącym. Do tego mają powstać miejsca postojowe dla rodziców dowożących dzieci.

- Po połączeniu nowego ciągu z placem, który obecnie służy do wysadzania dzieci, szkoła będzie miała odpowiednią infrastrukturę komunikacyjną, na której będzie można wytyczyć kierunki jazdy i wprowadzić nową organizację ruchu – wyjaśniał M. Synówka. – Chcemy, by powstało tam kilka miejsc czasowego zatrzymania pojazdów dla osób dowożących dzieci do placówki. Rodzice lub opiekunowie będą mogli bezpiecznie (i nie stwarzając zagrożenia dla innych) wysadzić dzieci z pojazdu i doprowadzić je na zajęcia. W ramach tego zadania chcemy również. by wymieniona została część 45-letniej nawierzchni przed wejściem do budynku szkolnego - dodał M. Synówka.

Projekt ma być gotowy w ciągu czterech tygodni od podpisania umowy. Wtedy też poznamy rzeczywisty koszt zadania i termin realizacji. Wnioskodawca szacował, że przebudowa traktu to koszt około 115 tys. zł.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (8) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group