Środa, 7 grudnia
Imieniny: Ambrożego, Marcina
Czytających: 9939
Zalogowanych: 16
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: KE zaprezentowała kandydatów

Sobota, 27 kwietnia 2019, 8:02
Aktualizacja: Niedziela, 28 kwietnia 2019, 21:52
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: KE zaprezentowała kandydatów
Fot. Przemek Kaczałko
Komitet pod nazwą "Koalicja Europejska" przedstawił wczoraj (26.04) na Placu Ratuszowym w Jeleniej Górze kandydatów do Parlamentu Europejskiego. Politycy reprezentują kilka partii, m.in. Zielonych, Sojusz Lewicy Demokratycznej, Nowoczesną, czy Platformę Obywatelską.

Wczoraj (26.04) w Jeleniej Górze zaprezentowali się kandydaci z okręgu dolnośląsko-opolskiego, a wśród nich Małgorzata Sekuła-Szmajdzińska (SLD), Julia Rokicka (Zieloni), Jarosław Duda (PO) i Elżbieta Stępień (PO, dawniej Nowoczesna). Konferencja prasowa rozpoczęła się z 15-minutowym poślizgiem z uwagi na spóźnienie części kandydatów.

Osobą, którą jeleniogórzanie znają najbardziej jest Małgorzata Sekuła-Szmajdzińska - wdowa po Jerzym Szmajdzińskim, posłanka z naszego okręgu w poprzedniej kadencji Sejmu.

Mieszkańcy mnie znają - na pewno nie będę nikogo oszukiwać. Byłam dobrze ocenianą posłanką i w wyborach w 2015 roku zrobiłam bardzo dobry wynik. Gdyby nie zabrakło ponad 60 tysięcy głosów w skali kraju, byłabym ponownie posłanką. Nie obawiam się niczego, ludzie wiedzą, że jestem szczera i nie lubię obiecanek-cacanek - mówiła kandydatka nr 3 na liście KE. - Nie boję się tematu euro - jestem prawniczką, ale nie możemy tego tematu unikać. Byliśmy jednym z 10 krajów, które wchodziły do UE w 2004 roku i 7 z nich już ma euro. Na pewno chętnie zajmę się prawami człowieka, ale też transportem międzynarodowym - dodała przedstawicielka SLD.

Najmłodszą kandydatką Koalicji Europejskiej ma być 28-letnia Julia Rokicka z Partii Zielonych, która podkreśla, że ma doświadczenie w pracy w dwóch unijnych instytucjach.

Zależy mi, żebyśmy poradzili sobie ze smogiem czy odpadami, ale nie zapominam o tym, że jesteśmy różnorodni i w tym powinniśmy być równi w prawach. Zależy mi również, aby wspierać młodych w Unii Europejskiej - więcej cyfryzacji, pracy i nauki, transportu ekologicznego - dodała Julia Rokicka z Wrocławia.

Wiceliderem listy jest 55-letni wrocławianin - Jarosław Duda, aktualnie senator z ramienia Platformy Obywatelskiej.

Twoja reakcja na artykuł?

10
23%
Cieszy
0
0%
Hahaha
1
2%
Nudzi
2
5%
Smuci
5
12%
Złości
25
58%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (56)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group