Czwartek, 2 lutego
Imieniny: Marii, Miłosławy
Czytających: 8229
Zalogowanych: 16
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Katolickie Gimnazjum w Jeleniej Górze otworzyło drzwi dla zainteresowanych

Niedziela, 17 lutego 2013, 8:40
Aktualizacja: Poniedziałek, 18 lutego 2013, 7:38
Autor: Angela
Jelenia Góra: Katolickie Gimnazjum w Jeleniej Górze otworzyło drzwi dla zainteresowanych
Fot. Organiatorzy
Około 100 osób wzięło udział w Dniu Otwartych Drzwi w Publicznym Katolickim Gimnazjum u Św. Pankracego w Jeleniej Górze, który odbył się wczoraj (16.02). Zainteresowani zobaczyli, jak funkcjonuje pierwsza szkoła katolicka w powojennej historii Jeleniej Góry, uczestniczyli m.in. w prezentacji tablicy multimedialnej i poznali zasady rekrutacji.

Przybyłych gości powitali: dyrektor szkoły Janina Ziętek oraz ks. prałat Józef Stec, proboszcz parafii Matki Bożej Miłosierdzia. Pani dyrektor zaprosiła zebranych na prezentację multimedialną o szkole ks. Grzegorza Basara oraz pokazy pracy z tablicami interaktywnymi na: j. angielskim (prowadziła go Urszula Góralska, nauczycielka j. angielskiego oraz uczennice: Marcelinę Śladowską i Magdalenę Galstyan), biologii (Renata Kędzior, nauczycielka biologii oraz uczniowie: Paweł Jelonek i Marcin Ślusarczyk), a także fizyce (Jacek Smoter, nauczyciel fizyki oraz uczniowie: Jacek Piastowicz i Paweł Jelonek).

Mariusz Gierus , prezes zarządu Karkonoskiego Stowarzyszenia u Erazma i Pankracego, zaprezentował krótką historię szkoły, a w imieniu rodziców uczniów uczęszczających do szkoły głos zabrała Bożena Brelińska.

- Dla mnie po pół roku działalności szkoły ważne były dwie rzeczy: bardzo dobry kontakt uczniów z
nauczycielami i brak anonimowości oraz fakt, że system wartości, jaki mamy w domu znajduje odzwierciedlenie również w szkole – mówiła Bożena Brelińska.

Na koniec dyrekcja szkoły przedstawiła zasady rekrutacji do gimnazjum na rok szkolny 2013/2014. Rodzice otrzymali informacje, że rekrutacja do szkoły odbywa się w trzech etapach: składanie dokumentów (termin: 4 – 29 marca 2013 r.), rozmowa kwalifikacyjna (od 15 kwietnia do 15 maja 2013 r.) oraz uzupełnienie dokumentów o świadectwo ukończenia szkoły podstawowej i zaświadczenie o wyniku sprawdzianu w klasie VI szkoły podstawowej (28 czerwca, godz. 12:00 – 14:00 i 1 lipca, godz. 10:00 – 14:00).

Dyrekcja, podkreślała również, że to jedyne gimnazjum w Jeleniej Górze, w którym uczniowie mają realną możliwość korzystania z tablicy interaktywnej na każdej lekcji, a w szkole panuje kameralna atmosfera. W przyszłym roku szkolnym placówka planuje otwarcie 26-osobowej klasy, a szkoła jest również otwarta na uczniów innych wyznań, którzy zaakceptują przyjęty w szkole system wartości chrześcijańskich, głoszonych przez Kościół Katolicki. Dodała też, że szkoła stawia przede wszystkim na wychowanie i nauczanie (w takiej kolejności).

Organem prowadzącym pierwszą szkołę katolicką w powojennej historii Jeleniej Góry jest Karkonoskie Stowarzyszenie Edukacyjne u Erazma i Pankracego.

Bliższe informacje można uzyskać w sekretariacie szkoły pod nr tel. 519 575 989.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (73)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Podwyżka goni podwyżkę. Damy radę jeszcze to udźwignąć?

Oddanych
głosów
1138
Tak
20%
Nie
69%
Jeszcze nie wiem
10%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group