Sobota, 25 września
Imieniny: Aurelii, Władysława
Czytających: 5128
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Katarzyna Herzberg laureatką nagrody Nike 2016 za recenzję

Środa, 5 października 2016, 12:00
Aktualizacja: 12:35
Autor: Manu
Jelenia Góra: Katarzyna Herzberg laureatką nagrody Nike 2016 za recenzję
Fot. BM
Recenzję “Tatuażu z tryzubem” Ziemowita Szczerka pióra Katarzyny Herzberg, która na co dzień jest bibliotekarką Książnicy Karkonoskiej w Jeleniej Górze, wyłoniło jury tegorocznej nagrody literackiej Nike. Tekst ten został uhonorowany nagrodą za “najciekawszą recenzję książek – finalistek Nike 2016”.

- Szczerka Ukraina urzekła - właściwie nie wiadomo kiedy. Sam twierdzi, że ciągnie go tam od zawsze – pisze w swojej recenzji Katarzyna Herzberg. - Ale tym razem jest inaczej: szerzej, głębiej, dalej, uważniej, wolniej, i to nie tylko w ujęciu geograficznym. To niezwykła książka: połączenie stepowego oddechu Ukrainy, tęsknoty za belle epoque czasów Franciszka Józefa, skomplikowanych relacji polsko-ukraińskich, historii dziejącej się na naszych oczach i tego specyficznego stylu, który sprawia, że podążamy za nim i niezauważenie poddajemy się jego emocjom.

Przy okazji warto dodać, że inne recenzje Katarzyny Herzberg można znaleźć na stronie Książnicy Karkonoskiej oraz w cyklu “Zaczytaj się z Jelonką.com” na stronach www.jelonka.com.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (4) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group