Sobota, 24 lipca
Imieniny: Kingi, Krystyny
Czytających: 2908
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Kasia Grabowska debiutuje singlem „Silna”

Sobota, 28 kwietnia 2012, 7:50
Aktualizacja: 7:51
Autor: Accipiter
JELENIA  GÓRA: Kasia Grabowska debiutuje singlem „Silna”
Fot. Petr
Pochodząca z Jeleniej Góry piosenkarka Kasia Grabowska wydała swój debiutancki singiel zatytułowany „Silna”. Teledysk do utworu został nakręcony w Hiszpanii.

Kasia Grabowska była uczestniczką muzycznego show TVP2 „The Voice of Poland. Najlepszy głos”. Wspólnie z zespołem Piotra Kupichy, lidera grupy Feel, wygrała w pierwszej edycji programu TVP2 „Bitwa na głosy”, a wcześniej zwyciężyła w programie TVP2 „Szansa na sukces”. Kilka tygodni temu została dostrzeżona w drugiej edycji programu TVN „X Factor”.

Po ukończeniu jeleniogórskiej Szkoły Podstawowej nr 14 (dziś mieści się tu Gimnazjum nr 2) i Studium Piosenkarskiego im. Czesława Niemena w Poznaniu, przeniosła się jednak do Warszawy, gdzie obecnie studiuje w Wyższej Szkole Pedagogicznej i prowadzi zajęcia wokalne w domach kultury. Od początku tego roku współpracuje z Leszkiem Wiklakiem i jego zespołem, a w międzyczasie skupia się nad własnym projektem solowym.

Do jej osiągnięć należą m.in. promocja płyty Katarzyny Gaertner pt. „Czar korzeni” wraz z zespołem KG Band (2000), współpraca z Aida & Max Klezmer Band, zespołem bluesowym Gang Olsena (koncerty, teledyski, nagranie płyty pt. „Disco & blues”), Pawłem Kukizem, Karin Stanek, Trebunimi Tutkami, Jackiem Wójcickim, Grzechem Piotrowskim, Andrzejem Rybińskim i Borysem Szycem.

Podczas trzyletniego pobytu w Dublinie koncertowała z Lisą Stansfield oraz funk-bluesowym bandem Santoria. Brała udział w spektaklu muzycznym autorstwa Grzegorza Walczaka, Andrzeja Marii Marczewskiego i Katarzyny Gaertner „Big Popiel — mysia opera” w Teatrze Rampa w Warszawie (2002).

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (7) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group