Zalogowanych: 3

Antwerpia: Kasia Dwilewicz ze srebrem mistrzostw świata!

Poniedziałek, 19 września 2022, 18:52
Aktualizacja: 18:57
Miłe wiadomości nadeszły do nas z belgijskiej Antwerpii, gdzie w dniach 12-17 września rozgrywane były Akademickie Mistrzostwa Świata w szachach. Zawodniczka Klubu Szachowego Jelonka Jelenia Góra - Katarzyna Dwilewicz wypełniła pierwszą normę na tytuł Mistrzyni Międzynarodowej (WIM), sięgając drużynowo po srebro!

Studentka Karkonoskiej Akademii Nauk Stosowanych w turnieju klasycznym zajęła piąte miejsce, zdobywając 6 punktów w 9 partiach. Mistrzynią świata została Fiona Sieber (Niemcy) wyprzedzając Anastasię Avramidou (Grecja) i Annę Kubicką (Polska). Szczegółowe wyniki można znaleźć pod linkiem: http://chess-results.com/tnr673431.aspx?lan=3&art=4&fed=POL&flag=30

Warto dodać, że Kasia Dwilewicz wywalczyła ponadto srebrny w klasyfikacji drużynowej Akademickich Mistrzostwach Świata w Belgii (razem z Igorem Janikiem i Anną Kubicką). Liczono najlepsze wyniki dwójki kobiet i jednego mężczyzny, a Kasia była właśnie w tej trójce. Zawodniczka do tego była szósta w szachach błyskawicznych.