Piątek, 12 sierpnia
Imieniny: Klary, Juliana
Czytających: 4095
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Karpacz: "Karpacz zawsze górą" nagrodzony

Czwartek, 16 czerwca 2016, 8:19
Aktualizacja: 8:23
Autor: PR
Karpacz: "Karpacz zawsze górą"  nagrodzony
Fot. Użyczone/Archiwum UM Karpacz
Karpacz zdobył aż cztery główne nagrody na prestiżowym Międzynarodowym Festiwalu Filmów Turystycznych, Ekologicznych i Artystycznych FilmAT 2016. Film promocyjny “Karpacz zawsze górą” zdobył statuetkę “Turysty” za najlepszy film w kategorii “Turystyka aktywna” oraz za najlepszy film w kategorii międzynarodowej “The Best Film in Outdoor Activities”.

Uznanie zdobył także film wykonany przez uczniów z Młodzieżowego Studia Reporterskiego z okazji XX-lecia Miejskiego Muzeum Zabawek w Karpaczu. Dokument uzyskał nagrodę specjalną jury, a także nagrodę International Tourfilm za wartości edukacyjne filmu promocyjnego.

Podczas uroczystej gali w Lublinie statuetki odebrali: burmistrz Karpacza Radosław Jęcek oraz dyrektor Miejskiego Muzeum Zabawek Agnieszka Lemiszewska.

Festiwal organizowany jest od jedenastu lat we współpracy i pod patronatami najwyższych instytucji państwowych na czele z Ministerstwem Sportu i Turystyki, Ministerstwem Środowiska, Polską Organizacją Turystyczną, Polskim Instytutem Sztuki Filmowej, a także w kooperacji z ambasadami różnych państw z całego świata. FilmAT jest jedynym Festiwalem w Polsce zrzeszonym od początku swej działalności w International Committee of Tourism Film Festivals CIFFT organizatora corocznych wyborów najpiękniejszego filmu turystycznego świata. W komisjach jurorskich powoływanych dla poszczególnych kategorii zasiadają najwyższej rangi specjaliści z dziedziny filmu, promocji i turystyki, w tym m.in. Zbigniew Żmudzki ze słynnego Studia Filmowego Se-ma-for – zdobywca Oscara za film "Piotruś i Wilk", Jakub Sito - doświadczony producent i reżyser, zdobywca słynnej statuetki delfina na Festiwalu Cannes corporate Media & TV Awards, David C. Cooper, uznawany za jednego z najlepszych producentów filmów turystycznych, dwukrotny zdobywca Grand Prix CIFFT.

W tym roku do Konkursu Festiwalowego przystąpiło 220 filmów z 42 krajów.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group