Czwartek, 9 lutego
Imieniny: Apolonii, Cyryla
Czytających: 9230
Zalogowanych: 14
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Karpacz: Karpacz ponownie na czele

Środa, 2 grudnia 2020, 6:03
Autor: WAC
Karpacz: Karpacz ponownie na czele
Fot. WAC
Karpacz po raz kolejny znalazł się w czołówce dorocznego Rankingu Zrównoważonego Rozwoju Jednostek Samorządu Terytorialnego.

Ranking został przeprowadzony przez Komisję Samorządu Terytorialnego Sejmu RP, Politechnikę Warszawską oraz Fundację Polskiego Godła Promocyjnego „Teraz Polska” w oparciu o 15 zmiennych-wskaźników, obejmujących trzy obszary rozwoju: gospodarczy, społeczny oraz ochrony środowiska. Ranking opracowany jest na podstawie danych GUS (Bank Danych Lokalnych) i obejmuje swym zakresem wszystkie jednostki samorządowe w Polsce, w podziale na gminy miejskie, miejsko-wiejskie, wiejskie oraz miasta na prawach powiatu.

Gmina Karpacz zdobyła I miejsce w Rankingu Samorządów Najdynamiczniej Rozwijających Przedsiębiorczość oraz II miejsce w Rankingu Zrównoważonego Rozwoju Jednostek Samorządu Terytorialnego 2020.

Utrzymywanie przez Karpacz nieprzerwanie od 2015 roku tak wysokich miejsc w obu rankingach potwierdza, że rozwój naszego miasta podąża w dobrym kierunku – mówi burmistrz Karpacza Radosław Jęcek. - Świadczy też o jego ogromnym potencjale społeczno-gospodarczym. W tym roku z wiadomych przyczyn nie było uroczystego wręczenia dyplomów potwierdzających pozycje w rankingach, które z reguły odbywały się w Sali Kolumnowej Sejmu. Co oczywiście nie umniejsza naszej radości z wyróżnienia.

Wśród nagrodzonych gmin miejskich znalazł się także Świeradów-Zdrój, który zajął 5. miejsce w Rankingu Samorządów Najdynamiczniej Rozwijających Przedsiębiorczość.

Twoja reakcja na artykuł?

34
71%
Cieszy
3
6%
Hahaha
1
2%
Nudzi
2
4%
Smuci
3
6%
Złości
5
10%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (12)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Jak, w efekcie licznych inwestycji, jeździ się teraz po drogach Kotliny Jeleniogórskiej?

Oddanych
głosów
514
Coraz lepiej
23%
To ciągle kropla w morzu potrzeb
38%
Nie najlepiej
12%
Wciąż fatalnie
27%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group