Wtorek, 9 sierpnia
Imieniny: Edyty, Romana
Czytających: 8062
Zalogowanych: 14
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Karpacz: Karpacka Noc Świętojańska

Poniedziałek, 22 czerwca 2015, 14:58
Aktualizacja: 15:03
Autor: Krzysztof Tęcza
Karpacz: Karpacka Noc Świętojańska
Fot. Krzysztof Tęcza
W niedzielę (21.06) w Karpaczu przygotowano festyn rodzinny pod hasłem Jany 2015 – Noc Świętojańska nad wodospadem. Nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego, bo imprez z tej okazji jest bez liku, gdyby nie umiejscowienie imprezy. Teren przy Restauracji Muzycznej Nad Zaporą jest tak urokliwy, że aż wstyd, iż tak słabo się go wykorzystuje...

W programie przewidziano m. in. konkurs wianków, gry i zabawy, w których brały udział całe rodziny, a także występy zespołów artystycznych czy specjalne oferty skierowane do dzieci np. malowanie twarzy.
Największym jednak powodzeniem cieszyła się wolna scena muzyczna. Wspaniała zabawa rozpoczęła się przy zbiorniku, gdy chętni mogli spróbować swoich sił w sikaniu do celu przy użyciu sikawki strażackiej. Aby nikt nie zasłabł przygotowano wielkie kotły z prawdziwą grochówką.

Aby tak masowa impreza przebiegła bez zgrzytów, do jej organizacji włączyli się liczni partnerzy. Jest nim m.in. Związek Gmin Karkonoskich, który stara się uczyć dzieci ekologii organizując dla nich wiele specjalistycznych imprez i konkursów. Tym razem na stoisku ZGK zorganizowano konkurs malowania na szkle. Na stoisku ZGK można także było nabyć stare wydawnictwa krajoznawcze oraz otrzymać autograf z wpisem Marii Nienartowicz, autorki bajek o skrzatach karkonoskich. Można także było obejrzeć wystawę nagrodzonych w zakończonym niedawno konkursie fotograficznym zdjęć, wykonanych przez uczniów ze szkół naszego regionu.

Pod koniec rozpalono olbrzymie ognisko, przy blasku którego ci najbardziej wytrwali robili sobie pamiątkowe zdjęcia. Gdy żar stał się nieco mniej uciążliwy odważniejsi rozpoczęli pieczenie kiełbasek.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (7) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group