Poniedziałek, 12 kwietnia
Imieniny: Damiana, Juliusza
Czytających: 2318
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Karol Płudowski z turystyczną piosenką w Jagniątkowie

Sobota, 30 lipca 2011, 8:25
Aktualizacja: 8:26
Autor: Angela
JELENIA GÓRA: Karol Płudowski z turystyczną piosenką w Jagniątkowie
Fot. Organizatorzy
Do stolicy Kotliny Jeleniogórskiej zawitał Karol Płudowski, autor m.in. takich piosenek, które poświęcił pięknym czasom spędzonym w górskiej chatce AKT w Jagniątkowie. Do 4 sierpnia można go posłuchać od godz. 18.00 w Gospodzie Wedle Bucków. Wstęp jest wolny.

Karol Płudowski to znany Polski bard, autor tekstów piosenek, melodii na turystycznych szlakach lądowych i wodnych. Bardziej znana od niego jest jednak jego „Taka piosenka” z 1979, której refren zaczyna się od słów: "widzę ją, kiedy oczy zamykam... ". Stała się ona bardzo popularna wśród polskich obieżyświatów, powstało mnóstwo wersji tego utworu, cześć z nich można znaleźć w popularnych portalach internetowych audio/video.

Utwory Karola Płudowskiego pod prostą lub żartobliwą formą zawierają głęboką refleksję nad ludzkim życiem i losem. "Chcę patrzeć odważnie w twarz problemom, nie zapominając o tym, że żyjemy w najpiękniejszym ze światów" - pisze autor.

Na spotkanie z tym artystą zapraszają m.in. organizatorzy niemal dwutygodniowych spotkań oraz właściciele restauracji, w której można spotkać Karola Płudowskiego.
- Zapraszamy serdecznie na letnie spotkania z Turystyczną Piosenką w wykonaniu najbardziej znanego w Polsce turystycznego barda, które w Gospodzie Wedle Bucków rozpoczynają się codziennie od godz. 18. Klimat spotkań jest otwarty, można też spróbować własnych sił! Zapraszamy również ludzi grających na gitarach akustycznych, akordeonach itp. W miniony wtorek odwiedził nas niemiecki chór wokalny i atmosfera była naprawdę niezwykła – zachęcają właściciele Gospody Wedle Bucków w Jagniątkowie.

Organizatorzy dodają, że to nie są od początku do końca wyreżyserowane koncerty - to żywy kontakt z piosenką, melodią i refleksją nad upływającym życiem, to mistrzowskie improwizacje Karola Płudowskiego - Powroty do "nieco szalonej desperacji...", to "Carpe diem – chwytanie dnia, bo życie przecież tak krótko trwa...".

O tym, jakie znaczenie dla Karola Płudowskiego, ma muzyka, dowodzą słowa jednej z jego piosenek: ...A wokół krzyczą mrówku zły, dlaczegoś nie jest jako my, trza wodę nosić rąbać drwa, popatrzcie a on tylko gra....

Takiego spotkania nie można więc opuścić. Wstęp jest bezpłatny. Więcej informacji można znaleźć na stronie www.willajagniatkow.pl

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group