Poniedziałek, 23 maja
Imieniny: Emilii, Iwony
Czytających: 2839
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region/Kraj: Karkonosze zagoszczą w… Sejmie

Wtorek, 19 marca 2013, 7:10
Aktualizacja: Środa, 20 marca 2013, 8:00
Autor: Mea
Region/Kraj: Karkonosze zagoszczą w… Sejmie
Fot. Archiwum Organizatora
Marszałek Sejmu Ewa Kopacz oficjalnie otworzy w Sejmie wystawę fotograficzną, która ma promować Karkonosze oraz region jeleniogórski. Uroczystość ma odbyć się jutro (20. 03.) o godz. 11.00, ale wystawę można już oglądać od wczoraj (18.03.). Ekspozycję zorganizowała posłanka Zofia Czernow – przewodnicząca Karkonosko–Izerskiego Zespołu Parlamentarnego wraz z Karkonoskim Parkiem Narodowym. , który ze swojego archiwum wybrał ok. 50 najpiękniejszych zdjęć urokliwych zakątków Karkonoszy.

- Na wystawę składa się około pół setki fotografii najatrakcyjniejszych i najbardziej malowniczych miejsc w naszych górach, w różnych porach roku i dnia – m.in. Śnieżki, Śnieżnych Kotłów, Szrenicy, potoku Łomnica i Szklarki, karkonoskich torfowisk, Srebrnego Wodospadu w Kotle Małego Stawu, Ostańców skalnych – Trzy Świnki, Łabskego Szczytu, Schroniska Samotnia nad Małym Stawem oraz borów świerkowych – powiedział Michał Makowski z Karkonoskiego Parku Narodowego.

Nie zabraknie zdjęć Karpacza, Ściegien, Szklarskiej Poręby i Jeleniej Góry na tle Karkonoszy, które są najwyższym pasmem górskim Sudetów, biegnącym wzdłuż granicy z Republiką Czeską.

– Po raz pierwszy w historii III Rzeczypospolitej Polskiej Karkonosze będą promowane w głównym holu na pierwszy piętrze Sejmu, gdzie co tydzień organizowane są prezentacje o różnorodnej tematyce – powiedziała Aleksandra Wochal, dyrektorka Biura Poselskiego posłanki Zofii Czernow. - Wiele osób pewnie nie wie, gdzie leżą Karkonosze, warto więc pokazywać ich uroki i promować – dodała Aleksandra Wochal.

Na otwarciu wystawy będzie wielu gości m.in. biskup Stefan Cichy, wojewoda dolnośląski Aleksander Marek Skorupa oraz starosta jeleniogórski Jacek Włodyga.

Wystawę do 25 marca br. obejrzą nie tylko parlamentarzyści i goście, ale także wszyscy, którzy wezmą udział w wycieczce po Sejmie.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (22) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group