Wtorek, 17 maja
Imieniny: Weroniki, Sławomira
Czytających: 5960
Zalogowanych: 9
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Karkonosze w… Bolesławcu

Piątek, 25 października 2013, 7:26
Aktualizacja: 7:29
Autor: Org
Region: Karkonosze w… Bolesławcu
Fot. Organizator
W Dziale Historii Miasta przy ul. Kutuzowa odbył się wernisaż wystawy „Karkonosze dawniej i dziś”, przygotowanej ze zbiorów Muzeum Sportu i Turystyki w Karpaczu. O historii Karkonoszy opowiadał dyrektor muzeum Zbigniew Kulik.

Na licznie zebranych gości czekały miłe niespodzianki m.in. pocztówka z oryginalnym kamykiem ze Śnieżki, katalog wystawy oraz prospekty i ulotki ze zdjęciami Karkonoszy.

Z bogatego zbioru muzealnego wybrano trzydzieści grafik ukazujących główne atrakcje turystyczne Karkonoszy: Śnieżkę, Uzdrowisko Cieplice, ruiny zamku Chojnik, wodospady: Szklarki i Kamieńczyka oraz malowniczy kościół Wang.

Oprócz grafik na wystawie można również obejrzeć trzydzieści reprodukcji fotografii z lat 1902 – 1904 oraz kilkadziesiąt współczesnych zdjęć Karkonoszy, wykonanych przez Zbigniewa Kulika. Oprócz tego szczególną atrakcję stanowiły przedmioty z początku XX w. związane z obszarem górskim: narty z bambusowymi kijkami, sanki do wożenia dzieci, sanki wyczynowe oraz plecak – nosiłki.

Wystawę będzie można oglądać do końca listopada 2013 r. w Dziale Historii Miasta przy ul. Kutuzowa w Bolesławcu, od poniedziałku do soboty w godzinach 10.00-16.00 oraz w niedzielę w godzinach 11.00-16.00.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group