Zalogowanych: 17

Jelenia Góra: Karkonosze remisują z czterokrotnym mistrzem Polski

Środa, 21 marca 2012, 22:28
Aktualizacja: Czwartek, 22 marca 2012, 19:07
Jeleniogórskie Karkonosze zremisowały z Pogonią Lwów 2:2 w towarzyskim meczu rozegranym na stadionie przy ul. Lubańskiej.

Reaktywowany w 2009 roku zespół Pogoni Lwów przebywa obecnie na zgrupowaniu przygotowawczym do Premier Ligi Obwodowej (III-liga Ukrainy), której start zaplanowano na 1. kwietnia 2012 roku. W trakcie obozu klub zza naszej wschodniej granicy, w latach przedwojennych zdobywający 4-krotnie mistrzostwo Polski, zaplanował dwa spotkania kontrolne. Pierwszy, rozegrany przy ul. Lubańskiej w Jeleniej Górze podopieczni Denisa Czerniajewa zremisowali z Karkonoszami 2:2. W czwartek (22. marca) młodzi piłkarze ze Lwowa sprawdzą się w konfrontacji z innym IV-ligowcem Piastem Zawidów.

Przez pierwszy kwadrans środowego pojedynku niewiele się działo na boisku. Dopiero w 17. minucie Juzkiewicz miał wyborną sytuację, by dać gościom prowadzenie, ale w sytuacji sam na sam z golkiperem biało-niebieskich uderzył tak lekko, że obrońca Karkonoszy zdołał dobiec i uratować zespół od utraty gola. Gospodarze zagrozili bramce strzeżonej przez Milawskiego kilka minut przed przerwą, kiedy to Krupa strzałem głową uderzył obok słupka. Po zmianie stron podopieczni Artura Milewskiego stwarzali większe zagrożenie pod bramką rywala. Już w 55. minucie słupek uratował lwowian od utraty gola, ale pięć minut później nie mieli tyle szczęścia. Prawym skrzydłem pomknął Malarowski i dośrodkował na nogę wbiegającego Majera, który strzelił gola na 1:0. W 65. minucie Sorzański z rzutu wolnego uderzył w środek bramki, ale fatalna interwencja Borowskiego sprawiła, że do piłki dopadł Juzkiewicz i wyrównał stan pojedynku. Minutę później goście objęli prowadzenie po tym jak Berładyn wykorzystał poślizg Gęcy i umieścił futbolówkę w siatce. W końcówce jeleniogórzanie zdołali zdobyć gola wyrównującego, którego autorem był Khodzamkulov.

- Nie chodziło nam o wynik, chcieliśmy zagrać równo, mieć przegląd młodych piłkarzy, gdyż pięciu doświadczonych zawodników nie mogło z nami pojechać na ten obóz. Oceniam ich nieźle, mają szybkość, technikę i każdy z nich może walczyć na równi z dobrymi drużynami III-ligi (Premier Liga Obwodowa). Pierwszy raz zagramy w III-lidze, będziemy zbierać doświadczenie, żeby ten młody zespół w każdym sezonie grał coraz lepiej. W mojej drużynie średnia wieku to 18 lat, u nas drużyna juniorów to też drużyna seniorów - podsumował trener Pogoni Lwów, Denis Czerniajew.

Karkonosze Jelenia Góra - LKS Pogoń Lwów 2:2 (0:0)

Karkonosze: Borowski - Ziomek, Gęca, Bizoń, Malarowski, Walczak, Krakówka, Marek, Bednarczyk, Micek, Malinowski, Gałuszka, Majer, Piaszczyk, Krupa, Khodzamkulov

Pogoń Lwów: Milawski - Bogdanow, Grycyk, Naumko, Tomaszewski, Bojko, Dołżański, Barańczuk, Kuz, Bugryn, Juzkiewicz, Berładyn, Dadak, Sorzański