Zalogowanych: 15

Jelenia Góra: Karkonosze pokazały charakter

Niedziela, 2 września 2018, 12:55
Aktualizacja: 13:06
W sobotnim spotkaniu 4. kolejki IV ligi (grupa zachodnia) Karkonosze Jelenia Góra po bardzo emocjonującym meczu pokonały Orlę Wąsosz 4:2. Postawa biało–niebieskich w tym spotkaniu napawa optymizmem przed kolejnymi meczami, bowiem widoczne było zaangażowanie i wola walki.

Orla Wąsosz praktycznie w każdym starciu z jeleniogórzanami była dla naszego zespołu niewygodnym rywalem. Początek spotkania rozgrywanego na stadionie przy ul. Złotniczej wprawił w osłupienie wiernych fanów biało-niebieskich, bowiem jeszcze nie wszyscy dotarli na trybunę, a goście już cieszyli się z prowadzenia. W 4. minucie Oskara Wieliczko pokonał Kacper Kędziora. Ku zadowoleniu kibiców Karkonosze nie podłamały się i już 4 minuty później doskonałą okazję miał Poszelężny, który strzałem głową trafił w poprzeczkę, a chwilę później był już remis. Dośrodkowanie Walczaka wykorzystał Oskar Giziński, który z bliska umieścił futbolówkę w siatce. Jak się okazało, ataki gospodarzy nie ustawały i już w 15. minucie kolejna centra Walczaka zakończyła się skuteczną główką, tym razem bramkarza rywali pokonał debiutujący w naszym zespole - Sasha Garbar. Gdy wydawało się, że jeleniogórzanie mają mecz pod kontrolą, niespodziewanie goście zdołali wyrównać. W 33. minucie do bramki trafił Sobieraj. Do przerwy wynik nie uległ zmianie, ale z powodu kontuzji na drugą połowę nie wyszedł Oskar Wieliczko, którego zmienił Mateusz Marceniuk.

Junior Karkonoszy zdołał zachować czyste konto, a koledzy z formacji ofensywnych dwukrotnie uradowali wiernych kibiców. W 71. minucie Garbar zagrał głową do Poszelężnego, a ten pokonał Wójcika wyprowadzając miejscowych na ponowne prowadzenie. Wynik w 77. minucie ustalił Gargas, który wykorzystał centrę "Poszela". Ostatecznie Karkonosze pokonały Orlę 4:2 i wskoczyli na 6. miejsce w tabeli. W następnej kolejce biało-niebiescy zagrają dopiero 12 września - w Jędrzychowicach z Apisem. Mecz został przełożony z soboty z uwagi na dożynki. Wcześniej, bo 5 września podopieczni Aleksieja Tiereszczenki zagrają mecz II rundy okręgowego Pucharu Polski - w Kowarach z Olimpią, która po wycofaniu zespołu z IV ligi występuje w A-klasie.

Karkonosze Jelenia Góra - Orla Wąsosz 4:2 (2:2)
Karkonosze: Wieliczko - Wawrzyniak, Skydan, Walczak, Pytel, Giziński, Buzała, Poszelężny, Kraiński, Firlej, Garbar.
Orla: Wójcik - Makieła, Birk, Kędziora, Kopeć, Sobieraj, Bojanowski, Tkacz, Pukała, Tomala, Wieligórka.