Polub Jelonkę:
Czytaj także: Wałbrzych Świdnica
Sobota, 15 listopada
Imieniny: Alberta, Leopolda
Czytających: 7328
Zalogowanych: 9
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Kotlina Jeleniogórska: Karkonosze dla narciarzy

Piątek, 1 kwietnia 2005, 0:00
Aktualizacja: Wtorek, 7 lutego 2006, 21:38
Autor: PAP
Warunki narciarskie w dolnośląskich górach są cały czas dobre. Ratownicy GOPR oceniają, że na nartach będzie można jeździć do końca kwietnia. Dziś nad Karkonoszami świeci słońce, niebo jest bezchmurne, jednak rano w wyższych partiach gór było kilka stopni mrozu.

- Natomiast warunki turystyczne są trudne. To co w ciągu nocy przymarznie, w ciągu dnia zaczyna płynąć. Rano na Śnieżce było 7 stopni mrozu. Na szlakach jest lód. Z kolei dobre są warunki dla narciarzy. Wysoko w górach leży ponad metr śniegu - powiedział ratownik dyżurny karkonoskiej grupy GOPR Roman Gąsior.

Mimo sporej ilości śniegu, od 15 kwietnia nie będzie można jeździć na nartach w rejonie Szklarskiej Poręby, ponieważ rozpocznie się tam remont urządzeń wyciągowych.

W karkonoskich kotłach ogłoszono II stopień zagrożenia lawinowego w pięciostopniowej, rosnącej skali.

W dawnym województwie wałbrzyskim można jeździć na nartach tylko w dwóch ośrodkach: w Zieleńcu (Góry Orlickie), oraz na Czarnej Górze (Masyw Śnieżnika). Warunki turystyczne tam również są trudne. Obowiązuje I stopień zagrożenia lawinowego.

Ogłoszenia

Czytaj również

Sonda

Czy bierzesz udział w zrzutkach, zbiórkach i innych formach finansowej pomocy?

Oddanych
głosów
532
Tak, kilka razy w miesiącu
7%
Tak, ale raz na parę miesięcy
27%
Tak, ale wspieram tylko potrzebujących z regionu
6%
Tak, ale wspieram potrzebujących w inny sposób
11%
Nie biorę udziału w takich akcjach
49%
 
Głos ulicy
Za Polskę oczywiście walczyłbym
 
Warto wiedzieć
Pod tym względem Bałtyk to fenomen
Rozmowy Jelonki
Julia przed swoim najważniejszym do tej pory startem w szachowej karierze – Olimpiadzie w Kazachstanie
 
Aktualności
Jelenia Góra uhonorowała Alinę Obidniak
 
Aktualności
Idzie zima, nawet 20 stopni mniej
 
Pogodowo
Polak w Karkonoszach
 
112
Sam zrobił w domu bombę
Copyright © 2002-2025 Highlander's Group