Czytających: 11586

Jelenia Góra: Karkonosze bliżej wygrania grupy

Niedziela, 13 czerwca 2021, 15:36
Aktualizacja: 15:47
Kolejne potknięcie rezerw Chrobrego Głogów, przy zwycięstwie biało-niebieskich - pozwoliło Karkonoszom Jelenia Góra odskoczyć od rywali na 7 punktów. W sobotnim starciu derbowym z Lotnikiem Jeżów Sudecki ekipa Ołeksandra Szeweluchina wygrała 3:0, choć stylem nie zachwycili.

Chrobry II Głogów niespodziewanie zremisował u siebie bezbramkowo z trzecią od końca - Orlą Wąsosz. Wynik ten sprawił, że wygrana w derbach Kotliny Jeleniogórskiej dałaby więcej spokoju biało-niebieskim. W pierwszej połowie padł tylko jeden gol, a jego autorem w 35. minucie był Bartosz Poszelężny. Prowadzenie nie było oczywiste, bowiem jeżowianie ambitnie walczyli o sprawienie niespodzianki i dwukrotnie obijali słupek bramki strzeżonej przez Błaszkiewicza. Po zmianie stron "Poszel" podwyższył na 2:0, więc jeleniogórscy kibice odetchnęli z ulgą, mając w pamięci równie trudny mecz z Lotnikiem w rundzie jesiennej. Wynik na 3:0 ustalił w 81. minucie Mateusz Czerwiński.

W tabeli grupy zachodniej IV ligi Karkonosze mają 7 punktów przewagi nad rezerwami Chrobrego, a do zakończenia rundy pozostały 3 kolejki. Ewentualna wygrana w środę (16.06) w Gryfowie Śląskim - zapewni jeleniogórzanom awans do baraży, gdzie najprawdopodobniej zmierzą się z Lechią Dzierżoniów.

Karkonosze Jelenia Góra - Lotnik Jeżów Sudecki 3:0 (1:0)

Karkonosze: Błaszkiewicz - Poszelężny, Niemienionek, Lekszycki (63' Czerwiński), Firlej, Wawrzyniak, Młodziński, Kocot, Gargas (46' Giziński), Bębenek (65' Kuźniewski), Kulchawy.
Lotnik: Jarosz - Zawadzki (55' Niemirski), Suchanecki, Piwiński, Kieć (60' Czpakowski), Górski (80' Gojdka), Górgul (72' Niebieski-Pomasiewicz), Białkowski (55' Madej), Bereźnicki, Saniuk, Proietti (67' Orzeszko).