Piątek, 27 maja
Imieniny: Jana, Juliusza
Czytających: 7536
Zalogowanych: 9
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Karkonoski Festiwal Światła – odsłona druga

Niedziela, 11 stycznia 2009, 8:10
Aktualizacja: Poniedziałek, 12 stycznia 2009, 8:18
Autor: rylit
JELENIA GÓRA: Karkonoski Festiwal Światła – odsłona druga
Fot. rylit
Pokazy zespołów tancerzy ognia, laserowe światła w rytm muzyki elektronicznej, koncerty i happening transmitowany przez telewizję Polsat – tak upłynął drugi wieczór Karkonoskiego Festiwalu Światła w Cieplicach.

Kto nie był, tracił okazję zobaczenia zjawisk godnych podziwu. Dlatego plac Piastowski zapełnił się tłumem jeleniogórzan i mieszkańców Cieplic. Przybyło jeszcze więcej ludzi niż w piątek. A punkt kulminacyjny wieczoru – wypuszczenie w powietrze świecących papierowych lampionów rozdanych przez organizatorów publiczności – był tak widowiskowy, że na jego transmisję zdecydowała się telewizja Polsat.

Wcześniej publiczności zaprezentowały się znane już jeleniogórzanom grupy tancerzy ognia: Anstis, Incedio Cuori oraz Ifigenia. Podziwiano też światła laserów pląsające po niebie w rytm muzyki elektronicznej. Organizatorzy zaproponowali też zebranym quiz o „świetlnej” tematyce. Oklaskiwano piosenkarkę Dominikę Radwan. Owację wywołał też występ finalisty programu „Mam talent” Jacka Witkowskiego, który wykonał taniec z sześcianami, również płonącymi.

Akcentem finałowym wieczoru Karkonoskiego Festiwalu Światła był pokaz ogni sztucznych i happening duetu Sky Blond. Niestety, ten ostatni odbył się w ciemnościach, co nie ułatwiło pracy fotoreporterom. Drugą odsłonę Karkonoskiego Festiwalu Światła zakończył kolejny pokaz laserów, które „tańczyły” przy akompaniamencie e-muzyki.

Dziś finał KFŚ połączony z działaniami Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Od godz. 19 zaczną się aukcje przedmiotów na scenie. A akcentem finalnym będzie koncert „Elektrycznych Gitar” poprzedzony niezwykłym światełkiem do nieba, które po raz pierwszy w historii rozświetli przestrzeń nad Cieplicami. Organizatorzy obydwu imprez spodziewają się tłumów.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (26) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group