Niedziela, 3 grudnia
Imieniny: Franciszka, Ksawerego
Czytających: 13985
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Karkonoski Festiwal Recyklingu już jutro

Sobota, 21 kwietnia 2012, 8:29
Aktualizacja: Niedziela, 22 kwietnia 2012, 10:31
Autor: Agrafka
Jelenia Góra: Karkonoski Festiwal Recyklingu już jutro
Fot. Archiwum
Z okazji Dnia Ziemi Fundacja S.O.S. Codzienność organizuje I Karkonoski Festiwal Recyklingu, który odbędzie się 22 kwietnia na Placu Ratuszowym. Nie zabraknie atrakcji, gier i konkursów dla dzieci.
Podczas festiwalu Plac Ratuszowy zamieni się w twórczy świat Recyklingu. Od godz. 11.00 do 15.00 będzie można przyjść i przyłączyć się do Akcji Budowania „Wielkiej Rzeźby”.

Przygotowana została ekologiczna gra dla dzieci. Młodzież i dorośli będą mogli podczas warsztatów poznać różne techniki przetwarzania domowych odpadów na praktyczne przedmioty codziennego użytku. Inspiracji do twórczego recyklingu dostarczy Magdalena Godawa, właścicielka marki makkireQu. Każdy będzie mógł wziąć udział we wspólnym muzykowaniu z użyciem recyklingowych instrumentów.

Fundacja S.O.S Codzienność przygotowała swój III Pokaz Mody pt. Recyklingowy Bal, podczas którego zostaną także zaprezentowane ekologiczne torby o przewrotnej nazwie „Codzienka”.

Ponieważ Dzień Ziemi to nie tylko zabawa, będzie można przynieść zużyte baterie, szkło, butelki, papier lub niepotrzebny zepsuty telefon komórkowy. W zamian wręczony zostanie symboliczny upominek.

Będzie okazja zapoznania się z różnymi rodzajami pojemników jakimi dysponuje MPGK, do których za darmo można wrzucać niepotrzebne przedmioty.
Segregacja odpadków to najlepszy prezent jaki można zrobić sobie, swoim potomnym i całej ziemi. Do festiwalu aktywnie włączyły się jeleniogórskie szkoły. Zespół Szkół Rzemiosł Artystycznych szykuje na Placu Ratuszowym nie lada niespodziankę.

Straż Miejska przygotowała dla dzieci i młodzieży miasteczko ruchu drogowego i ciekawe atrakcje, a zabawiać najmłodszych będzie Firma Vesna. Nie zabraknie malowania twarzy.

Akcja zorganizowana jest przy współudziale Wydziału Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska Urzędu Miasta Jelenia Góra, oraz Miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej w Jeleniej Górze.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (21)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Ile lat ma Twój samochód?

Oddanych
głosów
384
Jest nowy
8%
1-5 lat
14%
5-10 lat
18%
10-20 lat
42%
pow. 20 lat
19%
 
Głos ulicy
Tatuaże – podobają się czy nie?
 
Miej świadomość
Zbyt inteligentni, by być szczęśliwi
 
Rozmowy Jelonki
Z Niemiec przez Jelenią Górę do IPN
 
112
Policja złapała bandziora (foto, wideo)
 
112
Zginął na drodze
 
Koszykówka
Walczymy o szósty skalp!
 
Aktualności
W płot po głębszym
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group