Niedziela, 4 grudnia
Imieniny: Barbary, Piotra, Jana
Czytających: 9577
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Karkonoska uczelnia z „Norwidem” [ foto]

Środa, 28 marca 2018, 7:23
Autor: KPSW
Jelenia Góra: Karkonoska uczelnia z „Norwidem” [ foto]
Fot. Użyczone/KPSW
Dziekan Wydziału Nauk Humanistycznych i Społecznych Karkonoskiej Państwowej Szkoły Wyższej w Jeleniej Górze – dr Beata Telążka, zawarła porozumienie o współpracy z dyrektorem II Liceum Ogólnokształcącego im. C.K. Norwida w Jeleniej Górze – mgr Iwoną Kumek. Porozumienie ma na celu zacieśnienie współpracy pomiędzy szkołami. Obie strony chcą realizować partnerskie projekty dydaktyczne, naukowe i promocyjne.

Przyszłe działania dotyczą przede wszystkim klas humanistycznych, w których uczą się uczniowie Liceum C.K. Norwida oraz kierunków studiów prowadzonych przez Wydział Nauk Humanistycznych i Społecznych (dziennikarstwa i komunikacji społecznej oraz filologii). Już od przeszło roku trwa współpraca pomiędzy Liceum i KPSW na tym polu.

Współpracę zainicjował Zakład Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej, który przyjął Licealistów do zespołu redakcyjnego Akademickiej Rozgłośni Radiowej „Radio Nagłos”, gdzie w ramach zajęć biorą udział w warsztatach dziennikarstwa radiowego. Ponadto młodzież prowadzi własne, autorskie audycje.

Na szczególną uwagę zasługuje audycja poetycka "Slamy", która jest emitowana nieprzerwanie od ponad roku. Program ten prowadzą - Aleksandra Czekańska i Katarzyna Nowocień. Wszystkich serdecznie zachęcamy do słuchania „Radia NaGłos”, a szczególnie audycji prowadzonych przez młodych dziennikarzy z „Norwida”.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group