Poniedziałek, 8 sierpnia
Imieniny: Cypriana, Dominika
Czytających: 6941
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Karkonoska po deszczu zamieniła się w rzekę

Piątek, 25 kwietnia 2014, 11:04
Aktualizacja: Wtorek, 29 kwietnia 2014, 18:37
Autor: Angela
Jelenia Góra: Karkonoska po deszczu zamieniła się w rzekę
Fot. AP
– Wystarczy nawet niewielki deszcz, by wyremontowana za unijne pieniądze ulica Karkonoska w Sobieszowie zmieniła się w rwący potok – skarżą się mieszkańcy Sobieszowa i przesyłają zdjęcia. – W czwartek, 24.04, można było zaobserwować wszystkie niedoróbki tej inwestycji. Jak można było odebrać tak źle wykonany remont i kiedy doczekamy się rozwiązania tego problemu? – pytają.

Nasi Czytelnicy piszą, że na ulicy zostały źle zamontowane kratki ściekowe, które spływająca z góry woda sprytnie omija. – Brak odpływów powoduje zalewanie i rozmywanie drogi. Efektem są ogromne kałuże i błoto na całej szerokości jezdni – mówią mieszkańcy Sobieszowa.

Czesław Wandzel, dyrektor Miejskiego Zarządu Dróg i Mostów w Jeleniej Górze tłumaczy, że na ulicy Karkonoskiej nie ma problemu z odpływem wody.

- Wyjątkiem są ulewne deszcze, które zalewają nie tylko Karkonoską, ale większość ulic w mieście i w całej Polsce. wtedy woda wyrywa po drodze co się da, więc to nie jest tylko problem Sobieszowa – mówi dyrektor jeleniogórskiego zarządu dróg i mostów.

– Na ulicy Karkonoskiej nie ma kanalizacji deszczowej (poza jej dolnym fragmentem przy zabudowaniach), a woda jest odprowadzana rynsztokami do Wrzosówki. Na co dzień nie ma tam żadnego problemu. Wyślę na miejsce pracowników, którzy sprawdzą, co trzeba naprawić po tej ulewie, ale nikt nie przewiduje w najbliższym czasie budowy kanalizacji deszczowej na tej ulicy – dodaje Czesław Wandzel.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (55) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group