Niedziela, 22 maja
Imieniny: Heleny, Julii
Czytających: 5741
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Karawana z "Pokojem" w Muflonie – jutro

Piątek, 29 listopada 2013, 9:11
Aktualizacja: 9:15
Autor: Org
Jelenia Góra: Karawana z "Pokojem" w Muflonie – jutro
Fot. Organizator
Miejski Dom Kultury „Muflon” serdecznie zaprasza na premierowy spektakl w wykonaniu Teatru Osób Uzależnionych Karawana. Już jutro (30.11) o godz. 18.00 wystawiona zostanie sztuka „Pokój” Harolda Pintera, angielskiego dramaturga, laureata literackiej Nagrody Nobla, zaliczanego do czołowych przedstawicieli teatru absurdu.

„Pokój” jest pierwszą napisaną przez niego sztuką teatralną. W kręgach literackich nazwisko Pintera jest synonimem wrażliwości teatralnej, która zakłada współistnienie zaskakującego pomysłu scenicznego, wirtuozerii językowej oraz humoru. Bohaterowie jego pokazani są w najzwyklejszych sytuacjach, ale oglądając sztuki nie sposób nie myśleć o kwestiach egzystencjalnych i filozoficznych. Sam autor o sztuce „Pokój” mówi tak: „Z zewnątrz napiera na nich świat, a to jest przerażające [...] Wszyscy jesteśmy w pokoju, a na zewnątrz jest świat, który ma wszelkie cechy nam znane, a jednak jest zupełnie niewytłumaczalny i przerażający, dziwny i niepokojący."

Spektakl aktorzy poświęcili pamięci Marka Cwena – jednego z członków zespołu. Reżyseria i adaptacja: Tadeusz Rybicki, światło: Marcin Sweklej, występują: Beata Chłopeniuk, Darek Jezierski, Piotr Marszałek, Paweł Jeleński, Janusz Belczyk, Lesław Zamaro. Wstęp wolny.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group