Sobota, 28 maja
Imieniny: Jaromira, Justyny
Czytających: 7240
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Kara dla bestii

Wtorek, 23 października 2007, 0:00
Aktualizacja: Wtorek, 23 października 2007, 15:29
Autor: ROB
Jelenia Góra: Kara dla bestii
Fot. Archiwum
Zakatował żonę, bo nie zapłaciła rachunku.

Na 12 lat więzienia został skazany kamiennogórzanin Adam K. Mężczyzna po pijanemu w bestialski sposób zakatował swoją żonę.
Jak ustaliła prokuratura, 49-letni oprawca znęcał się nad swoją wybranką od kwietnia 2002 roku. Zwykle robił to po pijanemu. Bił i szarpał kobietę z byle powodu.

Feralnego dnia (30 lipca 2006 roku) uderzył ją kilkakrotnie mocno w głowę tak, że kobieta odbijała się od ściany. Helena K. żyła jeszcze przez jakiś czas, ale nikt nie udzielił jej pomocy. Mężczyzna po wszystkim poszedł spać, dopiero następnego dnia zawiadomił pogotowie. Potem wyszedł z domu i schował się w krzakach.

Adam K. początkowo przyznawał się do winy. Stwierdził, że „chciał ją uciszyć”, a jego złość wywołało to, że „nie zapłaciła rachunku za wywóz śmieci i domagała się wina”. Później jednak zmienił zeznania. Twierdził, że kobieta miała rany, bo sama się przewracała i uderzała o różne przedmioty.

Rozstrzygnięcie zapadło we wtorek przed Sądem Okręgowym w Jeleniej Górze. W ostatnich słowach sprawca prosił o łagodny wymiar kary, prokurator z kolei żądał łącznie 15 lat więzienia. Sąd dał 12. Wyrok nie jest prawomocny.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (6) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group