Czwartek, 1 grudnia
Imieniny: Edmunda, Natalii
Czytających: 3793
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Kapliczka Świętej Rodziny zostanie odnowiona

Niedziela, 1 lutego 2015, 7:58
Aktualizacja: Poniedziałek, 2 lutego 2015, 7:57
Autor: Mea
Jelenia Góra: Kapliczka Świętej Rodziny zostanie odnowiona
Fot. Mea
– Rzeźba Świętej Rodziny już dawno wymagała renowacji – mówili spacerowicze, przechadzający się po zrewitalizowanym Parku Zdrojowym w Cieplicach. Miasto Jelenia Góra planuje w tym roku odnowić kapliczkę za 20 tys. zł.

Po I wojnie światowej Fryderyk Gotard Schaffgotsch inwestował w park. W jego wschodniej części ufundował budowę kaplicy z rzeźbą Świętej Rodziny. Obiekt jest murowany z kamiennych bloków, arkady wsparte są na dwóch kolumnach, reprezentuje styl neogotycki i neorenesansowy. Wewnątrz znajduje się gipsowy odlew Maryi, Józefa i Jezusa.

- Tyle lat ta piękna kapliczka z rzeźbą Józefa cieśli, który w ręku trzyma piłę, a drugą ręką obejmuje Maryję z małym Jezuskiem nie była odnawiana, najwyższa pora, żeby to zrobić – mówił pan Leszek z Cieplic.
Chrystus nie ma dłoni, nosy postaci zostały zniszczone. Odpadły części dachu, rozbito szyby w oknach, a mury zostały pomazane farbami.

- Żałowałem, że kapliczka nie została odrestaurowana przy okazji rewitalizacji parku. Cieszę się jednak, że teraz jest plan jej odnowienia – dodał pan Leszek.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (31)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy Termy Cieplickie powinny trafić w prywatne ręce?

Oddanych
głosów
526
Tak
26%
Nie
66%
Nie wiem
8%
Copyright © 2002-2022 Highlander's Group