Środa, 30 listopada
Imieniny: Andrzeja, Justyny
Czytających: 8277
Zalogowanych: 14
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Kantują i kradną "na Wodnika"

Czwartek, 17 maja 2007, 0:00
Aktualizacja: Czwartek, 17 maja 2007, 11:31
Autor: TEJO
Jelenia Góra: Kantują i kradną "na Wodnika"
Fot. Archiwum
Złodzieje podający się za pracowników spółki wodociągowej oszukują ludzi.

Przed niebezpiecznymi oszustkami ostrzega policja. Do jeleniogórskich mieszkań pukają kobiety i mężczyzna. Podają się za pracowników spółki Wodnik i pod różnymi pretekstami kradną pieniądze i kosztowości.

Ofiarami oszustów są najczęściej starsi ludzie, często samotnie mieszkający. Scenariusz przestępstwa wygląda podobnie.
– Złodzieje dostają się do mieszkań pod różnymi pretekstami. Są dobrowolnie wpuszczani przez właścicieli. Jak ustalili policjanci, dwie osoby kobieta i mężczyzna zabawiają mieszkańców rozmową, w tym czasie wchodzi niezauważenie kolejna osoba, plądruje mieszkanie i kradnie pieniądze – informuje nadkom. Edyta Bagrowska z Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze.

Do dwóch takich sytuacji doszło w mieście w ciągu dwóch dni. Pierwsze zdarzenie miało miejsce na ul. Karłowicza. W miniony wtorek około godziny 9 do mieszkania starszego małżeństwa zapukały dwie kobiety. Podając się za pracownice wodociągów i pod pretekstem sprawdzenia wody na zawartość skażeń weszły do mieszkania,
Wykorzystując nieuwagę domowników ukradły z szuflady 2500 zł.

Z kolei w środę około godziny 10 przy ulicy Piłsudskiego ofiarami złodziei padło małżeństwo w wieku 84 i 87 lat. Do mieszkania staruszków zapukali kobieta i mężczyzna, którzy również podali się za pracowników wodociągów. Chcieli sprawdzić licznik. Kiedy rozmawiali z małżeństwem, do mieszkania najprawdopodobniej weszła kolejna osoba, przeszukała pokój i ukradła 10 tysięcy złotych.

– Prosimy, aby nie ufać nieznanym osobom i pod żadnym pozorem nie wpuszczać ich do mieszkań. W przypadku osób podających się za pracowników różnych instytucji apelujemy o sprawdzenie przyczyn ich wizyty. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości prosimy o bezwzględny kontakt z policją – apeluje nadkom. E. Bagrowska.

<b> Rysopis sprawców </b>
Z relacji pokrzywdzonych wynika, że sprawcą jest mężczyzna w wieku około 40 lat, ok.175 cm wzrostu, krępej budowy ciała, włosy krótkie proste koloru blond, waga ok.100 kg oraz kobieta wieku 20-23 lata, szczupłej budowy ciała, wzrost około 160 cm, włosy średniej długości koloru ciemnego, twarz pociągła, waga ok. 40 kg.
Policja prosi wszystkie osoby posiadające jakiekolwiek informacje na temat tych zdarzeń, które pomogą w ustaleniu i zatrzymaniu sprawców o kontakt. Bezpośrednio do prowadzącego postępowanie w Komisariacie I Policji w Jeleniej Górze pod numer 075/7520637, 075/7520150 bądź na numer alarmowy Policji w całym kraju 997. Gwarantujemy anonimowość.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (7)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group