Piątek, 9 grudnia
Imieniny: Joanny, Wiesława
Czytających: 4340
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Kandydatka odwiedziła Kotlinę Jeleniogórską

Poniedziałek, 2 marca 2020, 10:34
Aktualizacja: Czwartek, 5 marca 2020, 8:00
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Kandydatka odwiedziła Kotlinę Jeleniogórską
Fot. Tomek Raczyński
Szklarska Poręba, Jelenia Góra i Kowary – to miejscowości, które wczoraj (1.03) odwiedziła Małgorzata Kidawa–Błońska. Kandydatka na urząd Prezydenta RP przed otwartym spotkaniem w Jeleniogórskim Centrum Kultury mówiła m.in. o koronawirusie czy zdolnościach oratorskich.
To kolejny dzień naszej aktywnej kampanii. Na Polanie Jakuszyckiej podziwialiśmy narciarzy, którzy wspaniale rywalizowali o nagrody i medale. Następnie spotkanie z mieszkańcami na "rynku" w Szklarskiej Porębie - właściwie wszędzie problemy ludzi są takie same. Na pierwszym miejscu zdrowie. Ciągle wraca temat zamykanych szpitali - wiemy o problemach szpitala w Jeleniej Górze, który obsługuje nie tylko mieszkańców, ale też turystów - mówiła Małgorzata Kidawa-Błońska. - Ten szpital powinien być traktowany w inny sposób. NFZ powinien to uwzględnić, bo przyjeżdża tu wielu turystów - dodała polityk Platformy Obywatelskiej.

Podczas konferencji prasowej M. Kidawa-Błońska nawiązała również do koronawirusa zapewniając, że nie chce nikogo straszyć.

Polacy chcą być informowani przez rząd. Skoro w mediach pojawiają się informacje - rząd powinien się do tego odnosić. Dlaczego nie wiemy jak postępować? Dlaczego szpitale nie znają pełnych procedur? - kontynuowała kandydatka Koalicji Obywatelskiej.

Wicemarszałek Sejmu odniosła się też do zarzutów zwolenników obecnej władzy w Polsce, że nie potrafi przemawiać do obywateli.

Chciałbym, aby ludzie wybrali mnie na prezydenta, do którego mają zaufanie, z którym potrafią rozmawiać, a nie prezydenta, który ma takie zdolności. Bardzo bym chciała umieć urzec ludzi swoimi przemówieniami, ale wydaje mi się, że w dzisiejszych czasach w Polsce bardziej potrzebna jest szczerość, naturalność, prawda, a mam wrażenie, że Polacy czują, że mogą ze mną szczerze, naturalnie rozmawiać - stwierdziła M. Kidawa-Błońska.

Polityk PO powiedziała również, że jest za utrzymaniem obecnej ustawy dotyczącej aborcji - nie popiera żadnych zmian w tej kwestii.

Po spotkaniu w JCK, kandydatka partii Borysa Budki udała się na podobne spotkanie w Kowarach.

Twoja reakcja na artykuł?

40
27%
Cieszy
0
0%
Hahaha
4
3%
Nudzi
2
1%
Smuci
4
3%
Złości
98
66%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (116)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy Termy Cieplickie powinny trafić w prywatne ręce?

Oddanych
głosów
1343
Tak
26%
Nie
66%
Nie wiem
7%
Copyright © 2002-2022 Highlander's Group