Wtorek, 24 maja
Imieniny: Joanny, Zuzanny
Czytających: 5269
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Kanclerz Bogusław Gałka

Wtorek, 5 września 2006, 0:00
Aktualizacja: Wtorek, 5 września 2006, 23:05
Autor: Nowiny Jeleniogórskie
Eks-zastępca prezydenta będzie zarządzał Wyższą Szkołą Menadżerską w Jeleniej Górze. Placówka jest w stadium organizacji. Poinformowały o tym Nowiny Jeleniogórskie.

W rozmowie z kanclerzem B. Gałką czytamy, że szkoła powstaje z inicjatywy prezydenta Jeleniej Góry dr. Józefa Kusiaka na bazie Zespołu Szkół Drzewnych i Leśnych.
Były samorządowiec wyjaśnia, że w pracy w Urzędzie Miejskim odszedł na własną prośbę, ponieważ kiedyś pracował przez wiele lat w oświacie i nabył uprawnienia do nauczycielskiej emerytury.

Jednocześnie Bogusław Gałka podkreśla, że w międzyczasie otrzymał propozycję zorganizowania Zamiejscowego Ośrodka Dydaktycznego oraz samodzielnej Wyższej Szkoły Menedżerskiej, co jest dla niego bardzo dużym wyzwaniem.

Dodaje także, że w tej chwili w mieście działają tylko uczelnie publiczne i brakowało placówki niepublicznej. Tę lukę ma wypełnić właśnie powstająca WSM.

– Jelenia Góra ma 90 tys. mieszkańców, w okolicach mieszka drugie tyle ludzi, co też potwierdza, że jest tu miejsce dla kolejnej wyższej uczelni – powiedział w rozmowie z tygodnikiem Bogusław Gałka.
Dodaje, że powstaje ona na bazie doświadczeń, wiedzy, umiejętności i możliwości finansowych Wyższej Szkoły Menadżerskiej z Legnicy.

Według wypowiedzi B. Gałki kadrę naukową mają w części stanowić naukowcy z tytułami profesorów i doktorów, którzy wywodzą się z dawnej Wyższej Szkoły Oficerskiej Wojsk Radiotechnicznych. – Kiedy się dowiedzieli, że powstaje nowa uczelnia, natychmiast odpowiedzieli pozytywnym odzewem – konkluduje B. Gałka.

Więcej w Nowinach Jeleniogórskich.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (30) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group