Środa, 29 listopada
Imieniny: Błażeja, Saturnina
Czytających: 14791
Zalogowanych: 17
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: JZO z darem serca

Czwartek, 21 listopada 2019, 13:11
Aktualizacja: Piątek, 22 listopada 2019, 11:41
Autor: KSON
Jelenia Góra: JZO z darem serca
Fot. Użyczone/PZN
Większości mieszkańców regionu Jeleniogórskie Zakłady Optyczne kojarzą się z jednym z najstarszych zakładów produkcyjnych miasta. To zakład, który od 1948 roku zajmował się szkłem optycznym, produkując początkowo szklane, a potem plastikowe soczewki okularowe. Dzisiaj nazwa Jeleniogórskie Zakłady Optyczne symbolizuje właśnie skrót JZO S.A. – liczącego się na europejskim rynku producenta optyki okularowej.

Od ponad 20 lat załoga i kierownictwo JZO S.A. jest nie tylko odpowiedzialną ekonomicznie, ale również zaangażowaną społecznie firmą. Od 20 lat Jeleniogórskie Zakłady Optyczne wspólnie z Klubem Rotary oraz Miastem Jelenia Góra realizują akcję „Ratujmy wzrok dzieciom”. Polega to na współfinansowaniu badań przesiewowych uczniów jeleniogórskich szkół, którzy przebadani przez okulistów otrzymują recepty na szkła okularowe. Takie właśnie szkła funduje im sponsor – czyli JZO S.A., a do łańcucha ludzi dobrej woli dołączyli również optycy, którzy bezpłatnie wprawiają szkła w oprawy.

Za całokształt swoich dokonań na rzecz środowiska osób słabowidzących JZO S.A. wyróżnione zostało tytułem Ambasadora Ludzi Otwartych Serc, który wręczono w czasie Gali KSON w 2017 r.

Dzisiaj – mówi Stanisław Marek z Karkonoskiego Sejmiku Osób Niepełnosprawnych – po raz kolejny dziękujemy załodze i Zarządowi JZO S.A. za dar w postaci ponad 3000 szkieł kontaktowych różnego dioptrażu wraz z płynami konserwującymi. Szkła kontaktowe podzieliliśmy – mówi Stanisław Marek – z Zarządem Głównym Polskiego Związku Niewidomych w Warszawie, dzięki czemu łatwiejszy dostęp do soczewek będą mieli nie tylko mieszkańcy regionu dolnośląskiego, ale również reszty kraju. Wartość darowizny to kwota 90 tys. zł.

Kto może otrzymać szkła kontaktowe? W tej sprawie trzeba się zgłosić e-mailem lub telefonicznie do struktur Polskiego Związku Niewidomych na terenie całego kraju lub do Sejmiku. Najlepiej mieć przy sobie parametry używanych szkieł, abyśmy wirtualnie mogli sprawdzić czy taki dioptraż jest w naszym posiadaniu. Następnie bez żadnej recepty należy się zgłosić osobiście w KSON lub PZN w celu pokwitowania odbioru soczewek. Soczewki są wydawane bezpłatne i wyłącznie na użytek własny.

Uroczyste przekazanie darowizny przez JZO S.A. nastąpiło w Warszawie w dniu 19 listopada 2019 r., w siedzibie PZN w Warszawie, w obecności sekretarza generalnego PZN Elżbiety Oleksiak, dyrektora Instytutu Tyflologicznego PZN Małgorzaty Pacholec, przedstawiciela JZO S.A. Magdaleny Janaczek, prezesa KSON Stanisława Schuberta i prezesa Fundacji Instytut Rewalidacji Stanisława Marka. W czasie spotkania poruszano także problemy dostępu do usług medycznych nie tylko inwalidów wzroku.

Na zakończenie Małgorzata Pacholec, dyrektor Instytutu Tyflologicznego oraz Elżbieta Oleksiak, Sekretarz Generalny ZG PZN, podziękowały firmie JZO S.A. oraz KSON za przekazane wyroby, wręczając im Certyfikaty Wdzięczności.

Twoja reakcja na artykuł?

5
50%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
1
10%
Złości
4
40%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (6)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy masz "na sobie" jakikolwiek tatuaż?

Oddanych
głosów
961
Tak
10%
Nie
61%
Zamierzam sobie zrobić
3%
Nigdy sobie nie zrobię
25%
 
Głos ulicy
Tatuaże – podobają się czy nie?
 
Miej świadomość
Zbyt inteligentni, by być szczęśliwi
 
Rozmowy Jelonki
14 lat do mistrzyni
 
112
Seniorzy z policją
 
Polityka
O herbie powiatu
 
Aktualności
Lodowisko lada dzień
 
112
Gigantyczny korek
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group