Środa, 7 grudnia
Imieniny: Ambrożego, Marcina
Czytających: 9997
Zalogowanych: 15
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Jutro miejska akcja sadzenia drzew. Przyłącz się!

Piątek, 7 kwietnia 2017, 10:52
Aktualizacja: 11:13
Autor: UM
Jelenia Góra: Jutro miejska akcja sadzenia drzew. Przyłącz się!
Fot. Archiwum
W sobotę (8.04) w pasie drogowym wzdłuż ulicy Walerego Wróblewskiego w Jeleniej Górze rozpocznie się akcja „Sadzimy Drzewa”. – Na zbiórkę zapraszamy zainteresowanych o godz. 10.00 na parking przy kościele – mówi Jerzy Łużniak, zastępca prezydenta Jeleniej Góry. Sadzenie odbywać się będzie w pasie za stacją trafo.

- Drzewa będziemy sadzić od stacji trafo w kierunku Zakładu Uzdatniania Wody. Otrzymaliśmy ponad 100 sadzonek lip i dębów z Karkonoskiego Parku Narodowego, więc sadzonki są z pewnością właściwie przygotowane - informuje Jerzy Łużniak.

Przedstawiciele służb miejskich przygotują szpadle, ale byłoby znakomicie, żeby amatorzy sadzenia drzew dysponowali również swoimi narzędziami, wówczas akcja będzie przebiegała sprawniej. Zabezpieczone zostaną także paliki i taśmy do zabezpieczenia sadzonek. Miejsca nasadzeń wyznaczone zostaną przez pracowników MPGK, którzy przygotują odpowiednią dla drzewek ziemię.

- Z pewnością pojawi się zapowiadana już grupa uczniów i pedagogów z Zespołu Szkół Przyrodniczo-Usługowych i Bursy Szkolnej przy ul. Leśnej, zaprosiliśmy także przedstawicieli Jeleniogórskiego Alarmu Smogowego i innych. Zapowiadana jest niezła pogoda, ale na wszelki wypadek uprzedzamy, że w przypadku intensywnych opadów deszczu przedsięwzięcie będzie przełożone na inny termin - dodaje wiceprezydent.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (31)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group