Czwartek, 7 grudnia
Imieniny: Ambrożego, Marcina
Czytających: 12299
Zalogowanych: 17
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Jutro Marsz dla Życia i Rodziny w Jeleniej Górze

Sobota, 1 czerwca 2013, 9:01
Aktualizacja: 9:12
Autor: Org
Jelenia Góra: Jutro Marsz dla Życia i Rodziny w Jeleniej Górze
Fot. Organiatorzy
Już jutro (2 czerwca), po raz pierwszy ulicami Jeleniej Góry przejdzie Marsz dla Życia i Rodziny, który ma szansę stać się największym rodzinnym wydarzeniem w stolicy Karkonoszy. Uczestnicy spotykają się o godz. 14.15 pod Bazyliką Świętych Erazma i Pankracego, skąd udadzą się na Piknik Rodzinny w parku przy ZOL Caritas Diecezji Legnickiej, przy ul. Żeromskiego.

Jeleniogórski Marsz dla Życia i Rodziny będzie jednym z ponad stu, które w tym okresie przechodzą ulicami polskich miast. W tym roku wspólne hasło wszystkich marszów brzmi: „Kierunek: Rodzina”.

– Hasło to powinno stanowić punkt odniesienia i drogowskaz dla wszystkich, którzy tworzą rodziny – tłumaczy Mariusz Gierus, prezes zarządu Karkonoskiego Stowarzyszenia Edukacyjnego u Erazma i Pankracego – organizatora jeleniogórskiego marszu. Dziś rodzina potrzebuje wsparcia, zarówno poprzez podkreślenie jej pierwszorzędnej roli w naszych codziennych działaniach i decyzjach, jak również poprzez politykę państwa, które w myśl art. 18 Konstytucji zobowiązane jest chronić i otaczać opieką małżeństwo jako związek kobiety i mężczyzny, rodzinę, macierzyństwo i rodzicielstwo – dodaje Mariusz Gierus.

Na Marsz zaproszeni są wszyscy, dla których rodzina jest najważniejsza. Tworzymy wspólnotę ludzi, którym wartości rodzinne, jak żadne inne dają poczucie szczęścia i dumy. Chociażby z tych względów warto więc wyjść z domu by promować rodzinę i dać przez to wyraz swoim poglądom – przekonują Organizatorzy.

Zgodnie z programem, zarówno na Marszu, jak i podczas Pikniku Rodzinnego na terenie Caritas, będzie wiele atrakcji dla dzieci, a także dla dorosłych.

Patronat honorowy nad Marszem objęli: JE Biskup Legnicki Stefan Cichy oraz Prezydent Jeleniej Góry Marcin Zawiła.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (48)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Ile lat ma Twój samochód?

Oddanych
głosów
988
Jest nowy
7%
1-5 lat
15%
5-10 lat
18%
10-20 lat
42%
pow. 20 lat
18%
 
Głos ulicy
Tatuaże – podobają się czy nie?
 
Miej świadomość
Czy warto obejrzeć film o Napoleonie?
 
Rozmowy Jelonki
5 lat minęło
 
Aktualności
Ruszają po 27 latach
 
Aktualności
Zaklęcie rozświetliło choinkę
 
Aktualności
Huczne otwarcie lodowiska
 
Aktualności
Choinka koło Ratusza już świeci
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group