Niedziela, 26 czerwca
Imieniny: Jana, Pawła
Czytających: 5786
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Jutro Marsz dla Życia i Rodziny w Jeleniej Górze

Sobota, 1 czerwca 2013, 9:01
Aktualizacja: 9:12
Autor: Org
Jelenia Góra: Jutro Marsz dla Życia i Rodziny w Jeleniej Górze
Fot. Organiatorzy
Już jutro (2 czerwca), po raz pierwszy ulicami Jeleniej Góry przejdzie Marsz dla Życia i Rodziny, który ma szansę stać się największym rodzinnym wydarzeniem w stolicy Karkonoszy. Uczestnicy spotykają się o godz. 14.15 pod Bazyliką Świętych Erazma i Pankracego, skąd udadzą się na Piknik Rodzinny w parku przy ZOL Caritas Diecezji Legnickiej, przy ul. Żeromskiego.

Jeleniogórski Marsz dla Życia i Rodziny będzie jednym z ponad stu, które w tym okresie przechodzą ulicami polskich miast. W tym roku wspólne hasło wszystkich marszów brzmi: „Kierunek: Rodzina”.

– Hasło to powinno stanowić punkt odniesienia i drogowskaz dla wszystkich, którzy tworzą rodziny – tłumaczy Mariusz Gierus, prezes zarządu Karkonoskiego Stowarzyszenia Edukacyjnego u Erazma i Pankracego – organizatora jeleniogórskiego marszu. Dziś rodzina potrzebuje wsparcia, zarówno poprzez podkreślenie jej pierwszorzędnej roli w naszych codziennych działaniach i decyzjach, jak również poprzez politykę państwa, które w myśl art. 18 Konstytucji zobowiązane jest chronić i otaczać opieką małżeństwo jako związek kobiety i mężczyzny, rodzinę, macierzyństwo i rodzicielstwo – dodaje Mariusz Gierus.

Na Marsz zaproszeni są wszyscy, dla których rodzina jest najważniejsza. Tworzymy wspólnotę ludzi, którym wartości rodzinne, jak żadne inne dają poczucie szczęścia i dumy. Chociażby z tych względów warto więc wyjść z domu by promować rodzinę i dać przez to wyraz swoim poglądom – przekonują Organizatorzy.

Zgodnie z programem, zarówno na Marszu, jak i podczas Pikniku Rodzinnego na terenie Caritas, będzie wiele atrakcji dla dzieci, a także dla dorosłych.

Patronat honorowy nad Marszem objęli: JE Biskup Legnicki Stefan Cichy oraz Prezydent Jeleniej Góry Marcin Zawiła.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (48) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group