Poniedziałek, 15 kwietnia
Imieniny: Bazylego, Tytusa
Czytających: 11176
Zalogowanych: 15
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Jutro koncert świąteczno–noworoczny w Wojanowie

Wtorek, 25 grudnia 2012, 12:56
Aktualizacja: 12:57
Autor: Org
Przypominamy, że Fundacja Doliny Pałaców i Ogrodów Kotliny Jeleniogórskiej w drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia (26 grudnia) o godz. 16.00 organizuje koncert w wykonaniu Duetu Małżeńskiego – Doroty Ujdy–Jankiewicz (sopran) i Andrzeja Jankiewicza (tenor) w Pałacu w Wojanów. Wstęp jest wolny.

W ponadgodzinnym Koncercie Świątecznym śpiewacy operowi na początku wykonają kilka kolęd polskich i niemieckich. Następnie zaśpiewają najbardziej znane utwory musicalowe.

Dorota Ujda-Jankiewicz jest absolwentką dwóch Wydziałów Akademii Muzycznej we Wrocławiu: Wokalno-Aktorskiego oraz Pedagogiki Wokalnej. Artystka jest finalistką prestiżowego Międzynarodowego Konkursu Sztuki Wokalnej im. Ady Sari, gdzie dodatkowo otrzymała Specjalną Nagrodę Ministra Kultury i Sztuki za "Wybitne Wykonanie Pieśni Polskich". Na wielkiej scenie debiutowała w Niemczech, wykonując partię Musetty w operze „Cyganeria” G. Pucciniego, za którą zebrała wyśmienite recenzje. W roku 2000, w Melbourne, została odznaczona „Złotym Medalem Za Szerzenie Polskiej Kultury Na Świecie".

Andrzej Jankiewicz to śpiewak, tancerz, autor tekstów pieśni i tekstów satyrycznych. Jest laureatem wielu konkursów tanecznych. W roku 1988 zdobył wicemistrzostwo na Mistrzostwach Polski Formacji Tanecznych. Debiutował w Operze Wrocławskiej, w roku 1995, w roli "Pomysłowego Krętacza" w musicalu "Oliwer", opartym na kanwie dickensowskiego "Oliwera Twista". W roku 2000 koncertował w największych miastach Australii (Sydney, Melbourne, Adelaide; w tym na Tasmanii: Hobart i Devonport), gdzie okrzyknięto go “drugim Kiepurą".

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3)

Dodaj komentarz
komentarz usunięty

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy masz sąsiadów, którym możesz zaufać? I zostawić np. klucze do mieszkania, aby podlewali kwiaty?

Oddanych
głosów
671
Tak
58%
Nie
42%
 
Głos ulicy
Czy wierzymy w kiełbasę wyborczą?
 
Miej świadomość
Czy warto dopłacać?
 
Rozmowy Jelonki
Prace idą żwawo
 
Kultura
"Jak u Hitchcocka" – koncert dla Norwida
 
112
Samochód sam powiadomił służby!
 
Piłka nożna
Prowadził klub z ekstraklasy, teraz czas na Karkonosze!
 
Polityka
Janowice Wielkie: Zawadzki vs. Pawłowicz
Copyright © 2002-2024 Highlander's Group