Piątek, 1 lipca
Imieniny: Haliny, Marcina, Mariana
Czytających: 3592
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Jutro koncert świąteczno–noworoczny w Wojanowie

Wtorek, 25 grudnia 2012, 12:56
Aktualizacja: 12:57
Autor: Org
Przypominamy, że Fundacja Doliny Pałaców i Ogrodów Kotliny Jeleniogórskiej w drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia (26 grudnia) o godz. 16.00 organizuje koncert w wykonaniu Duetu Małżeńskiego – Doroty Ujdy–Jankiewicz (sopran) i Andrzeja Jankiewicza (tenor) w Pałacu w Wojanów. Wstęp jest wolny.

W ponadgodzinnym Koncercie Świątecznym śpiewacy operowi na początku wykonają kilka kolęd polskich i niemieckich. Następnie zaśpiewają najbardziej znane utwory musicalowe.

Dorota Ujda-Jankiewicz jest absolwentką dwóch Wydziałów Akademii Muzycznej we Wrocławiu: Wokalno-Aktorskiego oraz Pedagogiki Wokalnej. Artystka jest finalistką prestiżowego Międzynarodowego Konkursu Sztuki Wokalnej im. Ady Sari, gdzie dodatkowo otrzymała Specjalną Nagrodę Ministra Kultury i Sztuki za "Wybitne Wykonanie Pieśni Polskich". Na wielkiej scenie debiutowała w Niemczech, wykonując partię Musetty w operze „Cyganeria” G. Pucciniego, za którą zebrała wyśmienite recenzje. W roku 2000, w Melbourne, została odznaczona „Złotym Medalem Za Szerzenie Polskiej Kultury Na Świecie".

Andrzej Jankiewicz to śpiewak, tancerz, autor tekstów pieśni i tekstów satyrycznych. Jest laureatem wielu konkursów tanecznych. W roku 1988 zdobył wicemistrzostwo na Mistrzostwach Polski Formacji Tanecznych. Debiutował w Operze Wrocławskiej, w roku 1995, w roli "Pomysłowego Krętacza" w musicalu "Oliwer", opartym na kanwie dickensowskiego "Oliwera Twista". W roku 2000 koncertował w największych miastach Australii (Sydney, Melbourne, Adelaide; w tym na Tasmanii: Hobart i Devonport), gdzie okrzyknięto go “drugim Kiepurą".

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3) Dodaj komentarz

komentarz usunięty

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group