Poniedziałek, 27 czerwca
Imieniny: Marii, Władysława
Czytających: 5891
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świat: Juniorzy na podium

Wtorek, 7 sierpnia 2007, 0:00
Autor: KED
Świat: Juniorzy na podium
Fot. archiwum klubu
Medalowy start jeleniogórskich kajakarzy freestylowców

Rywalizacja w europejskim freestyle’u nabiera tempa. Ledwie dwie doby po powrocie z zawodów Pucharu Europy w hiszpańskiej Galicji, jeleniogórscy kajakarze wyjechali na Otwarte Mistrzostwa Słowacji. Zawody odbyły się w Cunovie obok Bratysławy na jednym z najtrudniejszych torów kajakowych Europy.

W kategorii juniorów zawodnicy Karkonoskiego Klubu Kajakowego „KKK Jelenia Góra” wypadli znakomicie zajmując miejsca na podium. Drugie miejsce zdobył Jakub Hankiewicz, nieznacznie ulegając najlepszemu europejskiemu juniorowi Jiriemu Langerowi. Trzecie miejsce zajął Michał Wrzal.

Poziom w kategorii mężczyzn był bardzo wysoki. Nasz reprezentant Tomasz Czaplicki w doborowej stawce rywali ostatecznie zajął 8 miejsce. Zaraz za Tomkiem uplasował się Jakub Hankiewicz, który miał prawo startu w dwóch kategoriach.

- Mimo, że zawodnicy odczuwają już trudy długiego sezonu startów i przemierzania dużych odległości w nie zawsze komfortowych warunkach, to w dalszym ciągu utrzymują się w znakomitej formie - mówi trener KKK Krzysztof Czplicki. Zajmowane przez nich lokaty świadczą o ich wysokim poziomie. Należy podkreślić, że w kategorii seniorów startowało 45 zawodników, z których przynajmniej 15 prezentuje najwyższą klasę europejską.

Już za tydzień jeleniogórskich kajakarzy czeka kolejna potyczka. Tym razem na torze kajakowym w Pradze

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group