Czytających: 10816

Jelenia Góra: Juniorki młodsze grają coraz lepiej

Piątek, 5 lutego 2021, 11:11
Aktualizacja: 11:14
Po pechowym początku sezonu, kiedy to juniorki młodsze Karkonoszy zanotowały kilka porażek w nieznacznych rozmiarach, ekipa prowadzona przez Izabelę Prudzienicę spisuje się coraz lepiej. Po wygranej we Wrocławiu przyszedł czas na rewanż z Victorią Świebodzice, w którym zdecydowanie wygrały jeleniogórzanki.

Początek meczu nie zapowiadał gładkiej wygranej miejscowych, bowiem po 10 minutach gry na tablicy wyników było 2:5. Z każdą kolejną minutą na parkiecie hali przy ul. Złotniczej toczył się mecz pod dyktando biało-niebieskich, które zdobyły 5 bramek z rzędu (7:5), a następnie powiększały przewagę i na przerwę schodziły przy stanie 19:13. Po zmianie stron również dominowały Karkonosze - w 47. minucie przewaga wzrosła do 10 bramek (28:18), a na nieco ponad minutę przed końcem było już 36:23. Rozluźnienie w końcówce sprawiło, że mecz zakończył się wynikiem 37:26.

W szeregach jeleniogórzanek na pochwałę zasłużyła każda zawodniczka - wszystkie szczypiornistki z pola zdobyły co najmniej 3 gole, a najskuteczniejsza była Marcelina Kulas (10 goli). Sporo udanych interwencji miały też bramkarki Karkonoszy - Ola Gozdowska i Karina Napieraj.

MKS Karkonosze Jelenia Góra - MKS Victoria Świebodzice 37:26 (19:13)

Karkonosze: Gozdowska, Napieraj - Kulas 10, Kuśnierz 7, Wołoszczak 6, Rzadkosz 4, Poznańska 4, Jadeszko 3, Stankiewicz 3.
Victoria: Wiej 12, Kaczmarczyk 4, Zwierzyńska 4, Markowska 3, Pichurska 2, Brandys 1, Chlebowska, Mazur, Sułek, Krupa, Girczyc, Hyży.
Kary: 6 minut (Karkonosze) - 8 minut (Victoria)
Sędziowali: Marcin Bolechowski (Legnica), Wojciech Radjusz (Złotoryja).