Środa, 6 grudnia
Imieniny: Mikołaja, Jaremy
Czytających: 9463
Zalogowanych: 18
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Mysłakowice: Jubileuszowy opłatek

Niedziela, 13 stycznia 2019, 6:01
Aktualizacja: Czwartek, 17 stycznia 2019, 7:18
Autor: WAC
Mysłakowice: Jubileuszowy opłatek
Fot. WAC
Szczególnie uroczysty charakter miało jubileuszowe, XX. Powiatowe Noworoczne Spotkanie Opłatkowe Osób Niepełnosprawnych, które odbyło się wczoraj (12.01) w Mysłakowicach.

Spotkanie odbyło się w gościnnych progach Gminnego Ośrodka Kultury w Mysłakowicach. Wcześniej, jego uczestnicy wzięli udział w mszy okolicznościowej, której przewodniczył biskup Marek Mendyk.

Organizatorami imprezy, współfinansowanej ze środków Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Jeleniej Górze oraz sponsorów, byli: Gmina Mysłakowice, Gminny Ośrodek Kultury w Mysłakowicach, Parafia pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Mysłakowicach, Ochotniczy Hufiec Pracy w Mysłakowicach oraz Stowarzyszenie Senior.

Na uroczystość przyjechali pensjonariusze Domów Pomocy Społecznej z: Janowic Wielkich, Miłkowa, Kowar, Sosnówki, Nielestna i Szklarskie Poręby oraz przedstawiciele Karkonoskiego Sejmiku Osób Niepełnosprawnych, Związku Głuchych, Związku Niewidomych, Towarzystwa Walki z Kalectwem, Towarzystwa Przyjaciół Dzieci, Stowarzyszenia Osób Przewlekle Chorych „Pomocna Dłoń” , Stowarzyszenia Osób Niepełnosprawnych Intelektualnie i Ruchowo „Przyjaciele”, Karkonoskiego Klubu Amazonek, Stowarzyszenia Amazonek z Mysłakowic, Jeleniogórskiego Forum Organizacji Osób Niepełnosprawnych, Grupy „Niezapominajki” z Mysłakowic, Stowarzyszenia Chorych na Stwardnienie Rozsiane oraz uczestników Zakładów Terapii Zajęciowej w Jeleniej Górze i Kowarach.

Pierwsze spotkanie opłatkowe niepełnosprawnych w Mysłakowicach odbyło się w 1999 roku i było pierwszym tego typu w regionie jeleniogórskim – mówi dyrektor GOK w Mysłakowicach Grzegorz Truchanowicz. - Jego inicjatorem był śp. ksiądz prałat Tadeusz Grabiak. Przez pierwsze trzy lata impreza miała charakter typowo religijny o wymiarze lokalnym. Dopiero w 2003 roku zyskała wymiar powiatowy. Kolejny przełom nastąpił w 2007 roku, kiedy to na nasze zaproszenie do Mysłakowic przyjechało 300 osób. W kolejnych latach, spotkania integracyjne regularnie gromadzą około 250 uczestników. Podobnie jest i w tym roku.

Wczorajsze spotkanie było nie tylko okazją do wspólnego spotkania i podzielenia się opłatkiem, ale także do podziękowania osobom i instytucjom, które od lat wspierają środowisko osób niepełnosprawnych. Tytuły "Przyjaciela Dobrego Serca otrzymali m.in. Zbigniew Ładziński, posłanki Zofia Czernow i Marzena Machałek oraz senator Krzysztof Mróz, były wójt Mysłakowic Zdzisław Pietrowski, przewodniczący Rady Powiatu Jeleniogórskiego Eugeniusz Kleśta, wicestarosta Jarosław Kotliński, burmistrz Kowar Elżbieta Zakrzewska oraz biskup Marek Mendyk.

Twoja reakcja na artykuł?

6
46%
Cieszy
0
0%
Hahaha
1
8%
Nudzi
0
0%
Smuci
1
8%
Złości
5
38%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (24)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Ile lat ma Twój samochód?

Oddanych
głosów
847
Jest nowy
6%
1-5 lat
15%
5-10 lat
18%
10-20 lat
42%
pow. 20 lat
19%
 
Głos ulicy
Tatuaże – podobają się czy nie?
 
Miej świadomość
Czy warto obejrzeć film o Napoleonie?
 
Rozmowy Jelonki
Nie mówią po polsku
 
112
Oddali hołd zmarłym
 
112
Interwencja pod galerią
 
Edukacja
Tak przywitali mistrzynię!
 
Aktualności
Porzucili samochody na drodze!
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group