Polub Jelonkę:
Czytaj także: Wałbrzych Świdnica
Piątek, 19 września
Imieniny: Konstancji, Teodora
Czytających: 10810
Zalogowanych: 106
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Jubileusz w SP 10

Piątek, 9 maja 2025, 14:35
Aktualizacja: 14:46
Autor: KARR
Jelenia Góra: Jubileusz w SP 10
Fot. KARR

W dniu 8 maja 2025 roku odbyły się obchody Jubileuszu 50-lecia nadania Szkole Podstawowej nr 10 w Jeleniej Górze sztandaru oraz imienia Marii Skłodowskiej – Curie, w których miał okazję uczestniczyć Prezes Zarządu Karkonoskiej Agencji Rozwoju Regionalnego S.A. - Hubert Papaj.

W celu uczczenia tego ważnego wydarzenia został zorganizowany uroczysty apel na boisku szkolnym, gdzie odsłonięto symboliczny pomnik. Pomnik powstał w formie ławeczki z tabliczkami pierwiastków odkrytych przez wybitną noblistkę Marię Skłodowską-Curie. Aby uczcić tę okrągłą rocznicę posadzone zostały również dwa klony jako drzewa pamięci.

W uroczystościach brali udział uczniowie oraz całe grono pedagogiczne. Jak mówi Dyrektor Szkoły – Paweł Domagała, Szkoła Podstawowa nr 10 została założona w 1957 roku, a pierwszy rok szkolny rozpoczął się 16 września tego samego roku. Jesteśmy dumni, że już za dwa lata będziemy mogli świętować 70-lecie szkoły.

Było to wyjątkowe wydarzenie i cieszę cię, że mogłem w nim uczestniczyć. Z okazji jubileuszu, życzę całemu gronu pedagogicznemu oraz uczniom i absolwentom wielu dalszych sukcesów, niegasnącej pasji do nauki i dumy z przynależności do tak wyjątkowej społeczności szkolnej. Niech postać Marii Skłodowskiej-Curie wciąż stanowi inspirację do odkrywania świata, rozwijania talentów i dążenia do wiedzy, mówi Hubert Papaj - Prezes Zarządu KARR S.A.

Ogłoszenia

Czytaj również

Sonda

Czy zapinasz pasy jadąc 300 metrów do sklepu?

Oddanych
głosów
621
Nie, to tylko 300 metrów
8%
Tak, zawsze jak wsiadam do auta
68%
Do sklepu idę na piechotę
24%
 
Głos ulicy
Góry czy morze?
 
Warto wiedzieć
Reakcja świata na rosyjskie drony nad Polską
Rozmowy Jelonki
Smog latem nie znika
 
Inne wydarzenia
Moc emocji i atrakcji, na liście startowej jest już blisko 50 uczestników
 
Aktualności
Zaproszenie na Festiwal Światła w Cieplicach
 
Aktualności
W sobotę otwarcie kawiarni na Zabobrzu
 
Aktualności
Żeby zebrać kilo miodu pszczoła musi odwiedzić 5 milionów kwiatów!
Copyright © 2002-2025 Highlander's Group