Sobota, 26 września
Imieniny: Łucji, Justyny
Czytających: 5847
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jubileusz „Pomocnej Dłoni”

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Niedziela, 25 kwietnia 2010, 8:08
Aktualizacja: 8:09
Autor: Ania
Fot. Ania
Już pięć lat istnieje Stowarzyszenie Osób Przewlekle Chorych „Pomocna Dłoń”. W minioną sobotę jego członkowie oraz zaproszeni goście spotkali się i wspólnie uczcili jubileusz.

Członkowie stowarzyszenia pomagają osobą niepełnosprawnym, zarówno udzielając wsparcia w leczeniu jak i w uregulowaniu kwestii administracyjnych. Czasami trzeba po prostu z podopiecznym spędzić wolny czas lub wyprowadzić jego psa.

W ramach działalności „Pomocnej Dłoni” organizowane są także imprezy o charakterze integracyjno – sportowo-rekreacyjnym, jak i wycieczki. To wszystko sprawia, że osoby niepełnosprawne nie czują się pozostawione samym sobie.

Do jednych z największych sukcesów stowarzyszenia należy niewątpliwie fakt, że działająca w nim Teresa Adamowicz, została „Dolnośląskim Wolontariuszem Roku 2009”. Jak mówi sama zainteresowana, sukces ten niewątpliwie wynika z członkostwa w „Pomocnej Dłoni”, bo to dzięki niemu mogła wykazać się swoimi możliwościami.

Stowarzyszenie nie ma własnej siedziby. Jego członkom zależy więc na pozyskaniu lokalu. Obecnie spotykają się w „Książnicy Karkonoskiej”. Będą się także starali o pozyskanie funduszy z zewnątrz na działalność stowarzyszenia i szukali sponsorów. Współpracują także z innymi organizacjami pozarządowymi.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (5) Dodaj komentarz

~A.B. 25-04-2010 12:29
Gratulacje dla Pani Teresy Adamowicz za Jej wytrwałość i oddanie sprawie wraz z życzeniami, by władze miasta dostrzegły nareszcie Wasze potrzeby lokalowe i fakt, iż odciążacie władze chociażby od interesantów będących w potrzebie.
~DINO 25-04-2010 18:02
ALE KŁAMSTWO POMOCNA DŁOŃ STEGO CO SOBIE PRZYPOMINAM TO ISTNIEJE JUŻ OD LAT 90 A NIE PIĘC LAT KŁAMSTWO KŁAMSTWO KŁAMSTWO
~zgred 25-04-2010 19:42
pomagają osobą niepełnosprawnym ? może czas wrócić do szkoły podstawowej Aniu
~zgred 25-04-2010 19:44
pomagają osobą niepełnosprawnym ? może czas wrócić do szkoły podstawowej Aniu
~r3 25-04-2010 21:03
rzeczywiscie powod do gratulacji, gdyby nie to ,ze coraz częsciej pojawia się postac Wolontariuszki Roku.Ta Pani jest ostatnią osobą,która na takie wyróznienie zasługuje.Jak widac urząd dopieszcza niepełnosprawnych ale czyni to z zawiązanymi oczami lub domysla się ze idą wybory.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group