Poniedziałek, 28 listopada
Imieniny: Grzegorza, Zdzisława, Stefana
Czytających: 7839
Zalogowanych: 9
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Jubileusz „Pomocnej Dłoni”

Niedziela, 25 kwietnia 2010, 8:08
Aktualizacja: 8:09
Autor: Ania
JELENIA GÓRA: Jubileusz „Pomocnej Dłoni”
Fot. Ania
Już pięć lat istnieje Stowarzyszenie Osób Przewlekle Chorych „Pomocna Dłoń”. W minioną sobotę jego członkowie oraz zaproszeni goście spotkali się i wspólnie uczcili jubileusz.

Członkowie stowarzyszenia pomagają osobą niepełnosprawnym, zarówno udzielając wsparcia w leczeniu jak i w uregulowaniu kwestii administracyjnych. Czasami trzeba po prostu z podopiecznym spędzić wolny czas lub wyprowadzić jego psa.

W ramach działalności „Pomocnej Dłoni” organizowane są także imprezy o charakterze integracyjno – sportowo-rekreacyjnym, jak i wycieczki. To wszystko sprawia, że osoby niepełnosprawne nie czują się pozostawione samym sobie.

Do jednych z największych sukcesów stowarzyszenia należy niewątpliwie fakt, że działająca w nim Teresa Adamowicz, została „Dolnośląskim Wolontariuszem Roku 2009”. Jak mówi sama zainteresowana, sukces ten niewątpliwie wynika z członkostwa w „Pomocnej Dłoni”, bo to dzięki niemu mogła wykazać się swoimi możliwościami.

Stowarzyszenie nie ma własnej siedziby. Jego członkom zależy więc na pozyskaniu lokalu. Obecnie spotykają się w „Książnicy Karkonoskiej”. Będą się także starali o pozyskanie funduszy z zewnątrz na działalność stowarzyszenia i szukali sponsorów. Współpracują także z innymi organizacjami pozarządowymi.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (5)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy Termy Cieplickie powinny trafić w prywatne ręce?

Oddanych
głosów
194
Tak
32%
Nie
61%
Nie wiem
6%
Copyright © 2002-2022 Highlander's Group