Czwartek, 30 czerwca
Imieniny: Emilii, Lucyny
Czytających: 3634
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Jubileusz mistrza suerrealizmu z Michałowic

Środa, 19 grudnia 2007, 7:00
Aktualizacja: 7:01
Autor: AGA
JELENIA GÓRA: Jubileusz mistrza suerrealizmu z Michałowic
Fot. Agnieszka Gierus
Siedemdziesiąta rocznica urodzin i czterdziestolecie pracy artystycznej Pawła Trybalskiego okazją do benefisu w BWA.

Okrągłe rocznice uczcili rodzimi artyści (Ryszard Wojnarowski, Honorata Magdeczko, Zbigniew Szumski, Wojciech Zawadzki, Łukasz Pietrzak i Kazimierz Pichlak), rodzina i przyjaciele malarza oraz zaproszeni goście, wśród których znalazły się również władze powiatu.

Był czas na anegdoty z życia artysty, gitarowe brzmienia w wykonaniu Łukasza Pietrzaka i Wojciecha Zawadzkiego, aktorskie występy z przymrużeniem oka Honoraty Magdeczko i Ryszarda Wojnarowskiego, gratulacje, życzenia oraz tort i szampana.

Artysta, kojarzony z polskim surrealizmem i malarstwem metaforycznym, przybył do naszego regionu w latach 60. Początkowo osiedlił się w Kamiennej Górze, gdzie pracował jako projektant tkanin w Zakładach Przemysłu Lniarskiego „Len”, później w Jeleniej Górze, a od 1989 r. jest mieszkańcem Michałowic. Od 1970 r. należy do Związku Polskich Artystów Plastyków.

W jego bogatej twórczości wyróżnić można wątki satyryczne, ekologiczne, fantastyczne i kosmiczne. Odbył szereg podróży artystycznych po Europie, Azji, Syberii, uczestniczył w międzynarodowych plenerach malarskich. Brał udział w około 300 wystawach sztuki polskiej w kraju i za granicą.

Jego prace znajdują się m.in. w zbiorach Muzeum Narodowego w Warszawie, Ministerstwa Kultury Nadrenii i Palatynatu –w Kolonii, Galerii Ambito w Madrycie, Colection Gallery Beverly Hills w Los Angeles, Nacional „Nisa” w Meksyku, Satra Films w Paryżu, Art Gallery Slavenia Vancouver w Kanadzie.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (5) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group