• Wtorek, 15 października 2019
  • Godz. 19:21
  • Imieniny: Jadwigi, Teresy, Florentyny
  • Czytających: 7073
  • Zalogowanych: 24
  • Niezalogowany | Zaloguj | Rejestracja

JSOB włącza się w zbiórkę podpisów

Wiadomości: Jelenia Góra
Środa, 17 maja 2017, 6:57
Aktualizacja: Sobota, 27 maja 2017, 7:15
Autor: Przemek Kaczałko
Fot. Przemek Kaczałko
Jeleniogórskie Stowarzyszenie Osób Bezrobotnych włączyło się w zbiórkę podpisów, którą zapoczątkowali lokalni politycy Prawa i Sprawiedliwości. Akcja nazywa się „15 minut”, a jej celem jest zmiana oprogramowania parkometrów (lub wymiana na nowe), aby pierwsze 15 minut parkowania w strefie było darmowe.

Wniosek kierowany do Rady Miejskiej Jeleniej Góry ogłosili we wrześniu ubiegłego roku lokalni działacze PiS, ale mimo upływu niemal 8 miesięcy nadal nie zdecydowali się przekazać petycji do radnych i nie zdradzają ile podpisów udało się jak dotąd zebrać. - Akcję przedłużyliśmy z prozaicznych powodów jak pogoda. Zimą jednak trudno zbierać podpisy na ulicy, więc jak zrobiło się cieplej nasi wolontariusze ponownie wychodzą na ulice – powiedział Oliwer Kubicki, jeden z inicjatorów akcji, który chce zebrać kilka tysięcy podpisów. - W tej chwili mamy ich kilkaset, natomiast cały czas spływają, a prowadzimy też zbiórkę w internecie – powiedział radny PiS.

Inicjatywę ponad podziałami wspierają bezrobotni. - Czasami jest taka sytuacja, że rodzice odwożą dzieci do przedszkola, szkoły i dlaczego za chwilę postoju mają płacić za parkowanie? - argumentuje Janusz Jędraszko, prezes Jeleniogórskiego Stowarzyszenia Osób Bezrobotnych, który włączył się w akcję. Do siedziby stowarzyszenia, znajdującej się przy ul. Wolności 28 można przychodzić od poniedziałku do piątku w godz. 10:00 – 14:00. - Miasto to my, prezydent i radni mają działać z woli suwerena, więc jeśli nazbieramy odpowiednią ilość podpisów, to zostanie podjęta odpowiednia uchwała i wejdzie w życie – uważa Janusz Jędraszko, zachęcając do wsparcia akcji.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (16) Dodaj komentarz

~III sort 17-05-2017 7:09
Po co podpisy? Wszędzie tak jest w Niemczech Czechach ,Węgrzech .Wywarzanie otwartych drzwi.
~On 17-05-2017 7:23
Jak PiS będzie tak głupio przygotowywał się do wyborów samorządowych, dalej strzelał sobie w stopy i kolana za pośrednictwem głupich kandydatów do władzy, stetryczałych profesorów prawa z kiepską znajomością języka angielskiego oraz polskojęzycznych agentów USA w komisjach parlamentarnych, to przegra z kretesem. Ot, co !!!
~%(...) 17-05-2017 7:33
do _ON_ to chyba dobrze że tak robią dzięki temu zmniejszają swoją szanse w wyborach ,tylko gratulować tych głupich pomysłów... chwała im za to że są gł....i.
~Bambo 17-05-2017 7:40
Bezrobotni i stać ich na podnoszenie kosztów eksploatacji samochodu? Rozszeszcie wniosek o obniżenie kosztów przeglądów technicznych o 15%, pierwsze 15 litrów ropy benzyny za darmo, kwota ubezpieczenia o 15% niższa. Co ten PIS jeszcze nie wymyśli?
~ 17-05-2017 8:13
Parkowanie wszędzie powinno być darmowe i dość tego dojenia narodu, co do podwożenia dzieci to przedszkole i szkoła podst przecież są zawsze blisko o ile dziecko jest posyłane w swoim rejonie więc po co uczyć dzieci lenistwa, parkingi tylko dla pracowników szkoły
~On do 7:33 17-05-2017 8:24
Źle, zdecydowanie źle. Nie widzę obecnie lepszej siły parlamentarno-rządowej od PiS. Ubolewam nad stawaniem, w imieniu PiS, niewiarygodnych kandydatów do samorządów lokalnych, źle znoszę lizusów PiS podczas wykładów w Oxfordzie, a już do pasji doprowadza mnie, gdy osoby z tytułami profesorów nie potrafią sklecić po polsku zdań współrzędnie, ew. podrzędnie złożonych. Co to za skłania, retoryka w zdaniu: "załatwiłem Carakcale" ?!!!! Tak wyraża się tylko zwykły, niewykształcony cham i przestępcy. Nie mogę znieść tych imion ministrów, wywodzących się z marginesu i nizin społecznych. Ale, mimo wszystko, będę głosował na PiS bo jestem przeciw poprzedniemu układowi esbecko-politycznemu, które zepchnęły mnie na samo dno.
~--.. 17-05-2017 9:27
I,żeby jeszcze resztę wydawał.
~18 sqandal 17-05-2017 10:05
..... te stowarzyszenie bezrobotnych to jakaś < paranoja > bez-robotni maja czas , wiec po co im jezdziz samochodami do przedszkoli czy szkół a na piechotkę to co/ nóżki bola ? i tak nie macie nic do roboty. Durne te ludzie co im podpiszą te deklaracje a zresztą niech tam zbieraj a te podpisy , przynajmniej czas im leci a za parkowanie i tak będziecie płacić .
~lm 17-05-2017 10:24
Bezrobotni maja bardzo duzo czasu bo po co maja pracowac jak zyja z naszych pieniedzy ,to wymyslaja rozne rzeczy ,,sa bezrobty ale maja samochody ,to ciekawe zreszta co sie dziwic tej patologi ktora nie wie co to jest praca,,,,A owszem parkingi niech beda platne bo jak by byly darmowe to nie bylo by gdzie parkowac teraz sa tez problemy ale jest troche lepiej bo jak minie czas to trzeba placic i bardzo dobrze..tak samo jak z tym podwozeniem do szkoly to juz lekka przesada rano nie ma jak nawet wyminac bo pelno tych podworzacych,sa autobusy,i dziecko powinno sie uczyc samodzielnosci,,a nie byc mamin synkiem czy tatusiowa coreczka,,troche rozumu i wyobrazni dla rodzicow jest potrzebne
~Anonim+ 17-05-2017 11:55
Słupki spadają... no to będzie nowa marchewka i znajdą się głosy poparcia dla PIS. Tylko wysoka frekwencja w wyborach, może Polskę uchronić przed zapaścią i wyizolowaniem z Europy!
~hahaa 17-05-2017 14:15
Naiwini ludzie do dzis sie nie nauczyli ze podpisy sa dla ludzi aby poprawic im nastroj i dac nadzieje. Dla politykow nic nie znacza. Politycy realizyja inne cele niz wola mieszkancow i maja gdzies Wasze podpisy.
~do 18sqandal 17-05-2017 16:19
czy ciebie i tobie podobnych już całkiem p..rało, czy klakierujesz na rzecz tych co grabią kasę za parkowanie ? walczą o coś dla obywateli a ty się przy.....sz ? dosyć stawiania budynków gdzie popadnie (przecież ponoć i tak coraz mniej mieszkańców jest) czas na parkingi i to darmowe bo już chyba za duża część naszej wypłaty na to państwo idzie żebyśmy jeszcze za parkowanie musieli płacić. Co do debili (bo inaczej nie można ich nazwać) którzy podworzą dzieci do przedszkola lub szkoły zamiast ich od małego uczyć samodzielności i dbania o kondycję to parkingi tylko dla pracowników szkół i przedszkoli, a mości księciom co parę kroków podjeżdzają samochodem bo fotel do rzyci przyrósł walić olbrzymie mandaty
~Hojna Pani 17-05-2017 16:27
Skandalu, to skandal,żeś taki oszczędny w kwestii przecinków.Masz tu stół szwedzki z przecinkami,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,PS podwożą bo podwozić
~Pracybrak 17-05-2017 18:58
Obecni bezrobotni to niebieskie ptaki wystarczy przejść sie po mieście na witrynach zatrudniaja restauracje ( kucharzy, kelnerów ,kierowców) sklepy sprzedawców . Niemieckie zakłady wszystkich z podstawowym wykształceniem, hotele sprzątaczki, recepcjonistki itd.
~mim 17-05-2017 19:19
Może by się bezrobotni wzięli do pracy. Zamiast się zrzeszać i balować.
~do 18:58 17-05-2017 21:15
a dziwisz im się ? sam sobie popracuj u takiego prywaciarka w restauracyjce

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2019 Highlander's Group