Poniedziałek, 30 stycznia
Imieniny: Macieja, Martyny
Czytających: 9734
Zalogowanych: 13
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: JSOB włącza się w zbiórkę podpisów

Środa, 17 maja 2017, 6:57
Aktualizacja: Sobota, 27 maja 2017, 7:15
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: JSOB włącza się w zbiórkę podpisów
Fot. Przemek Kaczałko
Jeleniogórskie Stowarzyszenie Osób Bezrobotnych włączyło się w zbiórkę podpisów, którą zapoczątkowali lokalni politycy Prawa i Sprawiedliwości. Akcja nazywa się „15 minut”, a jej celem jest zmiana oprogramowania parkometrów (lub wymiana na nowe), aby pierwsze 15 minut parkowania w strefie było darmowe.

Wniosek kierowany do Rady Miejskiej Jeleniej Góry ogłosili we wrześniu ubiegłego roku lokalni działacze PiS, ale mimo upływu niemal 8 miesięcy nadal nie zdecydowali się przekazać petycji do radnych i nie zdradzają ile podpisów udało się jak dotąd zebrać. - Akcję przedłużyliśmy z prozaicznych powodów jak pogoda. Zimą jednak trudno zbierać podpisy na ulicy, więc jak zrobiło się cieplej nasi wolontariusze ponownie wychodzą na ulice – powiedział Oliwer Kubicki, jeden z inicjatorów akcji, który chce zebrać kilka tysięcy podpisów. - W tej chwili mamy ich kilkaset, natomiast cały czas spływają, a prowadzimy też zbiórkę w internecie – powiedział radny PiS.

Inicjatywę ponad podziałami wspierają bezrobotni. - Czasami jest taka sytuacja, że rodzice odwożą dzieci do przedszkola, szkoły i dlaczego za chwilę postoju mają płacić za parkowanie? - argumentuje Janusz Jędraszko, prezes Jeleniogórskiego Stowarzyszenia Osób Bezrobotnych, który włączył się w akcję. Do siedziby stowarzyszenia, znajdującej się przy ul. Wolności 28 można przychodzić od poniedziałku do piątku w godz. 10:00 – 14:00. - Miasto to my, prezydent i radni mają działać z woli suwerena, więc jeśli nazbieramy odpowiednią ilość podpisów, to zostanie podjęta odpowiednia uchwała i wejdzie w życie – uważa Janusz Jędraszko, zachęcając do wsparcia akcji.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (16)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Podwyżka goni podwyżkę. Damy radę jeszcze to udźwignąć?

Oddanych
głosów
955
Tak
20%
Nie
70%
Jeszcze nie wiem
10%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group