Sobota, 23 stycznia
Imieniny: Łukasza, Marii
Czytających: 3747
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Joanna Oleszek mistrzynią fotografii

Piątek, 6 maja 2011, 8:15
Aktualizacja: 8:17
Autor: Angela
JELENIA GÓRA: Joanna Oleszek mistrzynią fotografii
Fot. Angela
Jeleniogórzanka Joanna Oleszek zdobyła najwyższą lokatę w regionalnym etapie ósmej edycji ogólnoeuropejskiego konkursu fotograficznego Discover Europe zorganizowanego przez Erasmus Student Network. Nagrody odebrała w Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

Zwycięstwo w kategorii „Ludzie” Joannie Oleszek przyniosła fotografia zrobiona podczas wakacji w Hiszpanii. 20-letnia studentka pierwszego roku Politechniki Wrocławskiej o kierunku Elektronika i Telekomunikacja, ciekawe chwile, zjawiska i twarze uwiecznia za pomocą aparatu od trzech lat. Tę pasję zaszczepiła jej mama.

– Mam mnóstwo zdjęć i własną stronę internetową. To jest moja pasja. Zawsze patrzyłam jak moja mama robiła zdjęcia, w końcu sama chwyciłam aparat i zakochałam się w tym. To jest mój pierwszy sukces i ogromna motywacja do dalszego poszukiwania – mówi zwyciężczyni.

Dorobek Joanny można podziwiać m.in. na wystawie w Przystani Twórczej w Cieplicach oraz na wystawie zorganizowanej na placu Piastowskim i na stronie internetowej digart.pl. Jeleniogórzanka pokonała uczestników z Dolnego Śląska i Wielkopolski. Teraz jej zdjęcie weźmie udział w centralnym etapie konkursu, w którym główną nagrodą jest wysokiej klasy sprzęt fotograficzny.

- Ideą konkursu jest możliwość pokazania poprzez zdjęcia piękna Europy, jej tradycji i zwyczajów, dzielenia się doświadczalniami z podróży czy też wszelakich wyjazdów na wymiany zagraniczne. Konkurs jest także niezwykłą okazją na rozwój i doskonalenie umiejętności fotograficznych dzięki prowadzonej na naszej stronie internetowej Szkoły Fotografii Discover Europe będącej wynikiem współpracy z fotografami z całej Polski – tłumaczą organizatorzy.

Patronat Honorowy nad konkursem objął Parlament Europejski. Erasmus Student Network, organizator Discover Europe natomiast, to bardzo aktywna organizacja studencka działającą na arenie międzynarodowej. W Polsce jest obecna na 31 najbardziej prestiżowych uczelniach (w tym na UKSW) w 12 miastach.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (12) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group