JLNBA powoli się rozkręca

Poniedziałek, 3 grudnia 2018, 23:22
Aktualizacja: 23:24
W ostatni weekend rozegrano kolejne cztery pojedynki w ramach Jeleniogórskiej Ligi Najlepszego Basketu Amatorskiego. Po dwóch seriach spotkań liderami tabeli są koszykarze Spark Teamu.

W pierwszym z nich zmierzyli się ze sobą zawodnicy Spark Team oraz AŚ Amator. Broniący tytułu mistrzowskiego zawodnicy Sparka nie mieli najmniejszych problemów z pokonaniem doświadczonego zespołu Amatora. Po 5 minutach na tablicy świetlnej widniał wynik 7:0, natomiast pierwsza połowa zakończyła się wysokim prowadzeniem Sparka 33:12. Po zmianie stron obraz gry nie uległ zmianie. Wystarczy wspomnieć, że w 33. minucie przewaga gospodarzy sięgnęła 40 punktów (55:15). Końcówka meczu pozwoliła Amatorom minimalnie zredukować straty, które na koniec sięgnęły 35 punktów (66:31). Wśród zwycięzców najwięcej punktów zdobyli Tomasz Twardziszewski (17) oraz Marcin Tomasik (16), natomiast wśród pokonanych Jacek Kubicki (9).

Drugi mecz to „pork derby” pomiędzy Dzikimi Knurami a Kosmicznymi Świniami. Do 35. minuty mecz był bardzo wyrównany. Wprawdzie cały czas prowadziły Knury jednak ich przewaga była niewielka i oscylowała wokół 2-6 punktów. Dopiero w końcówce zmęczone Kosmiczne Świnie nie wytrzymały tempa pojedynku. Ostatecznie spotkanie zakończyło się wygraną bardziej doświadczonych Dzikich Knurów - 47:35. Kluczem do zwycięstwa były wygrane zbiórki (50:32). Najwięcej punktów zdobyli Jakub Kudłacik - 12 (Dzikie Knury) oraz Mariusz Czernatowicz - 19 (Kosmiczne Świnie).

W trzecim meczu Matadorsi niespodziewanie łatwo rozprawili się z Kayak Koszykarzami. Od pierwszego gwizdka sędziów zaznaczyli oni swoją przewagę i narzucili własny styl gry. Świetna gra zespołowa połączona z kiepską dyspozycją rzutową oraz dużą liczbą strat Kayaka pozwoliła na szybkie i wyraźne prowadzenie. Po pierwszej połowie Matadorsi gromili rywali 26:6. Po przerwie przewaga stale rosła i w 37. minucie wynosiła już 31 punktów (45:14). Ostatecznie Matadors pokonali Kayak Koszykarzy 48:20. Najwięcej punktów zdobyli Marcin Radziszewski - 13 (Matadors) oraz Daniel Kardaszewski i Kamil Sakowicz (obaj Kayak) – po 5.

Ostatni mecz to starcie pomiędzy Są Gorszymi oraz Znicz Teamem. Początek meczu należał do Są Gorszych - 9:2 w 7. minucie gry. Później do głosu doszedł jednak Znicz Team. Po pierwszej połowie prowadzili oni 27:18, jednakże Są Gorsi nie odpuszczali. W 35. minucie ich strata wynosiła już tylko 4 punkty (43:47). W końcówce jednak zabrakło sił i pomysłu na rozegranie akcji. Ostatecznie Znicz Team wygrał to spotkanie 51:45. Najwięcej punktów zdobyli Kacper Tomaszewski (Znicz) – 12, oraz Mateusz Knebel (Są Gorsi) – 24.

8. AŚ Amator - 2 - 2 - 65:103

Następna kolejka (8.12.2018 - wszystkie mecze hala SP 10 ul. Morcinka 31 w Jeleniej Górze):
15:30: Kayak Koszykarze – Kosmiczne Świnie
16:40: Znicz Team - Matadors
17:50: AŚ Amator – Dzikie Knury
19:00: Są Gorsi – Spark Team