Środa, 28 września
Imieniny: Marka, Wacława
Czytających: 6755
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Językowe i kulinarne podróże uczniów „Jedynki”

Sobota, 1 października 2016, 10:16
Aktualizacja: 10:19
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Językowe i kulinarne podróże uczniów „Jedynki”
Fot. Przemek Kaczałko
Z okazji ustanowionego przez Radę Europy w 2001 roku Europejskiego Dnia Języków Obcych uczniowie Gimnazjum nr 1 w Jeleniej Górze, tradycyjnie jak co roku, zgłębiali wiedzę na temat kultury krajów z różnych stron świata, ze szczególnym uwzględnieniem słownictwa oraz przepisów kulinarnych.

Młodzież w czasie piątkowych (30.09) przerw miała okazję skosztować różnych smakołyków, typowych dla takich krajów, jak: Stany Zjednoczone, Japonia, Finlandia, Niemcy, Grecja i wielu innych. Ponadto można było zaobserwować zdolności twórcze uczniów, którzy przebierali się na wzór kultur, które jako klasa wcześniej wylosowali.

Hasłem tegorocznej akcji było „Języki to nasza siła”. - W szkole uczymy się angielskiego i niemieckiego, natomiast dzisiaj mogliśmy poznać wszystkie języki europejskie, a również te mniej znane – pozaeuropejskie – powiedziała Agnieszka Krusicka, nauczycielka języka niemieckiego w Gimnazjum nr 1. - Nauka języków obcych to narzędzie, które pozwala nam poznać inne kultury – dodała A. Krusicka.

Ponadto, gimnazjaliści z „Jedynki” wzięli udział w wielokulturowym korowodzie na terenie szkoły, był też czas na występy artystyczne w auli. W przygotowaniu stoisk w wielu przypadkach pomagali też rodzice, wspierając tym samym Europejski Dzień Języków Obcych, który przypada na 26 września.

- Nasz klasa wylosowała Australię - oferujemy ciastka lamingtony oraz anzac bisquits – powiedziała Hania. Z kolei w kalsie III E można było skosztować specjałów typowych dla Finlandii. - Mamy ciasto kubiankę, owsiankę i dwa rodzaje babeczek. Są bardzo dobre – zachwalała Ania Drąg, której językowa akcja bardzo się podoba. - Oby więcej tego typu wydarzeń – mówiła.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group