Czwartek, 30 czerwca
Imieniny: Emilii, Lucyny
Czytających: 5813
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Jesteśmy z Tobą, Ojcze Święty!

Środa, 31 marca 2010, 21:27
Aktualizacja: Czwartek, 1 kwietnia 2010, 7:45
Autor: TEJO
JELENIA GÓRA: Jesteśmy z Tobą, Ojcze Święty!
Fot. TEJO
W sentymentalno–refleksyjną podróż po życiu i dziele papieża Jana Pawła II zabrali dziś widzów autorzy adaptacji „Tryptyku Rzymskiego”, którzy we wnętrzach restauracji Orient Express. w przededniu piątej rocznicy śmierci Ojca Świętego przypomnieli o tamtym wydarzeniu.

Pięć lat temu cała Polska i świat z niepokojem śledzili coraz gorsze wieści z Watykanu, gdzie papież Jan Paweł II odchodził do „Domu Pana”. 2 kwietnia 2005 roku smutek ogarnął nie tylko społeczność chrześcijan, ale też wielu ludzi nie będących gorliwymi wyznawcami wiary.

Dziś od tamtych chwil mija pięć lat. Odejście Jana Pawła II nabrało w tym czasie innego wymiaru. Spontaniczne akty przebaczenia i budowania zgody inspirowane śmiercią papieża, rychło zostały zapomniane. Podobnie i nauka naszego Rodaka zagubiła się gdzieś w meandrach serc tych, którzy w kwietniu 2005 roku deklarowali, że będą podążać papieskim szlakiem.

O tym wszystkim przypomnieli dziś uczniowie Gimnazjum nr 3 w Jeleniej Górze oraz muzycy (w tym Julita Halama i Marek Witkowski) z Zespołu Szkół z Oddziałami Integracyjnymi w Łomnicy. W refleksyjnym montażu słowno-muzycznym podpartym projekcją zdjęć i filmów obrazujących życie Karola Wojtyły i pontyfikat Jana Pawła II, wykonawcy obudzili w oglądających refleksje o życiu i przemijaniu. O celu, jaki przyświeca wierzącej społeczności.

Wszystko to na podstawie poematu medytacyjnego „Tryptyk Rzymski”, który papież Polak napisał w 2003 roku. Dziś dzieło to traktowane jest jako swego rodzaju testament Ojca Świętego. Prezentacja w nastrojowych światłach, przy portretach papieża i niecodziennej jak dla tego typu wydarzeń atmosferze dworca kolejowego nadała wieczorowi szczególnego wymiaru. Na widzów czekał też poczęstunek w postaci „papieskich” kremówek.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (16) Dodaj komentarz

komentarz usunięty

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group