Wtorek, 16 kwietnia
Imieniny: Cecylii, Julii
Czytających: 10241
Zalogowanych: 9
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Jesteśmy z Tobą, Ojcze Święty!

Środa, 31 marca 2010, 21:27
Aktualizacja: Czwartek, 1 kwietnia 2010, 7:45
Autor: TEJO
JELENIA GÓRA: Jesteśmy z Tobą, Ojcze Święty!
Fot. TEJO
W sentymentalno–refleksyjną podróż po życiu i dziele papieża Jana Pawła II zabrali dziś widzów autorzy adaptacji „Tryptyku Rzymskiego”, którzy we wnętrzach restauracji Orient Express. w przededniu piątej rocznicy śmierci Ojca Świętego przypomnieli o tamtym wydarzeniu.

Pięć lat temu cała Polska i świat z niepokojem śledzili coraz gorsze wieści z Watykanu, gdzie papież Jan Paweł II odchodził do „Domu Pana”. 2 kwietnia 2005 roku smutek ogarnął nie tylko społeczność chrześcijan, ale też wielu ludzi nie będących gorliwymi wyznawcami wiary.

Dziś od tamtych chwil mija pięć lat. Odejście Jana Pawła II nabrało w tym czasie innego wymiaru. Spontaniczne akty przebaczenia i budowania zgody inspirowane śmiercią papieża, rychło zostały zapomniane. Podobnie i nauka naszego Rodaka zagubiła się gdzieś w meandrach serc tych, którzy w kwietniu 2005 roku deklarowali, że będą podążać papieskim szlakiem.

O tym wszystkim przypomnieli dziś uczniowie Gimnazjum nr 3 w Jeleniej Górze oraz muzycy (w tym Julita Halama i Marek Witkowski) z Zespołu Szkół z Oddziałami Integracyjnymi w Łomnicy. W refleksyjnym montażu słowno-muzycznym podpartym projekcją zdjęć i filmów obrazujących życie Karola Wojtyły i pontyfikat Jana Pawła II, wykonawcy obudzili w oglądających refleksje o życiu i przemijaniu. O celu, jaki przyświeca wierzącej społeczności.

Wszystko to na podstawie poematu medytacyjnego „Tryptyk Rzymski”, który papież Polak napisał w 2003 roku. Dziś dzieło to traktowane jest jako swego rodzaju testament Ojca Świętego. Prezentacja w nastrojowych światłach, przy portretach papieża i niecodziennej jak dla tego typu wydarzeń atmosferze dworca kolejowego nadała wieczorowi szczególnego wymiaru. Na widzów czekał też poczęstunek w postaci „papieskich” kremówek.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (16)

Dodaj komentarz
komentarz usunięty

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy masz sąsiadów, którym możesz zaufać? I zostawić np. klucze do mieszkania, aby podlewali kwiaty?

Oddanych
głosów
673
Tak
58%
Nie
42%
 
Głos ulicy
Czy wierzymy w kiełbasę wyborczą?
 
Miej świadomość
Czy warto dopłacać?
 
Rozmowy Jelonki
Prace idą żwawo
 
Kultura
"Jak u Hitchcocka" – koncert dla Norwida
 
112
Samochód sam powiadomił służby!
 
Piłka nożna
Prowadził klub z ekstraklasy, teraz czas na Karkonosze!
 
Polityka
Janowice Wielkie: Zawadzki vs. Pawłowicz
Copyright © 2002-2024 Highlander's Group