Piątek, 9 czerwca
Imieniny: Dominika, Felicjana
Czytających: 9971
Zalogowanych: 13
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Jesteś osobą z niepełnosprawnością, masz dziecko z niepełnosprawnością? – KSON oferuje wsparcie asystenta

Środa, 20 października 2021, 12:37
Aktualizacja: 12:38
Autor: MŻ/TS
Jelenia Góra: Jesteś osobą z niepełnosprawnością, masz dziecko z niepełnosprawnością? – KSON oferuje wsparcie asystenta
Fot. Archiwum
Od marca bieżącego roku w Karkonoskim Sejmiku Osób Niepełnosprawnych w Jeleniej Górze prowadzony projekt pn. „Asystent osobisty osoby z niepełnosprawnościami”, który jest resortowym programem Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej.

Polega on na indywidualnym wsparciu osób ze znacznym lub umiarkowanym stopniem niepełnosprawności przez osoby trzecie, które mają odpowiednie przygotowanie praktyczne lub zawodowe do wykonywania takiej funkcji, a które nie są najbliższą rodziną podopiecznego.

Asystenturą objęliśmy dotychczas - mówi Joanna Zagulska z KSON-u – ponad 50. Osób, głównie ze znacznym stopniem niepełnosprawności i niezdolnością do samodzielnej egzystencji, nad którymi pieczę objęło 20 asystentów.
Asystentura dotyczy pomocy w wykonywaniu czynności życia codziennego, ale też wspólnych wyjściach na spacer, do kina, teatru, itd. Możliwa jest też np. pomoc w dowiezieniu dziecka do przedszkola, czy szkoły – mówi Joanna Zagulska, koordynatorka programu. - W chwili obecnej, szczególnie zależałoby nam na dotarciu do tej właśnie grupy, czyli dzieci i młodzieży do 16 lat – podkreśla pani Joanna. - Serdecznie zapraszamy do szybkiego kontaktu, gdyż liczba miejsc jest już ograniczona - dodaje.

Osoby (lub ich opiekunowie/rodzice), które chciałyby zostać objęte pomocą asystenta proszone są o kontakt z KSON-em pod numerem 800700025 lub osobiście w siedzibie przy ul. Osiedle Robotnicze 47a codziennie w godzinach 10.00-14.00, gdzie można pobrać wymagane dokumenty oraz załatwić wszystkie formalności.

Ogłoszenia

Czytaj również

Sonda

Plac Ratuszowy czy Piastowski, który bardziej zachęca do spacerów?

Oddanych
głosów
102
Plac Ratuszowy
9%
Plac Piastowski
56%
Wolę miejskie parki
35%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group