Środa, 24 kwietnia
Imieniny: Aleksego, Grzegorza
Czytających: 13333
Zalogowanych: 20
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Jest zainteresowanie Nowoczesną

Wtorek, 25 sierpnia 2015, 9:52
Aktualizacja: Środa, 26 sierpnia 2015, 8:20
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Jest zainteresowanie Nowoczesną
Fot. Przemek Kaczałko
Pierwsze otwarte spotkanie sympatyków Nowoczesnej Ryszarda Petru odbyło się wczoraj (24.08) w sali konferencyjnej restauracji Relax przy ul. 1 Maja. Wzięło w nim udział przeszło 40 osób, co przy obecnym zniechęceniu społeczeństwa do polityki może robić wrażenie.

Podczas spotkania przedstawiono osoby, które od początku tworzą w Jeleniej Górze struktury stowarzyszenia znanego ekonomisty. Choć miejsca na liście kandydatów do Sejmu nie są jeszcze ustalone, to pewniakiem na pozycję nr 2 ma być koordynator jeleniogórski Nowoczesnej Grzegorz Stankiewicz. Zgromadzeni mieli okazję zapoznać się pokrótce z pozostałymi jeleniogórzanami, których zobaczymy w jesiennych wyborach – w sumie może to być 5-7 osób. Wśród nich jest radny Konrad Sikora – absolwent Szkoły Liderów. - Bardzo długo zastanawiałem się, czy warto wziąć udział w tych wyborach. Na dzień dzisiejszy jestem przekonany, że warto. W tworzącym się ruchu oddolnym widać potencjał i dziwne zachowania wokół – z jednej strony mamy dość duże zainteresowanie wokół samej idei, z drugiej strony widzimy nieproporcjonalną ilość krytyki i „hejtu”, która jest wylewana na to przedsięwzięcie – podkreśla Konrad Sikora.

Jestem przekonany, że społeczeństwo jest zmęczone tym wszystkim co dzieje się wokół. Patrzy do przodu, a nie w tył. Dosyć już dyskusji na temat Solidarności, dosyć dyskusji na temat Smoleńska, ponieważ to w żaden sposób nie zmienia losów tego miasta, regionu, województwa, kraju na najbliższe lata – dodał radny z ramienia Obywatelskiego Dolnego Śląska zapowiadając, że Nowoczesna będzie rozmawiać tylko merytorycznie - bez emocji i populizmu.

Ponadto Jelenią Górę na liście kandydatów mają reprezentować m.in. Stanisław Sudoł, Natalia Zatka, Katarzyna Samulska czy Monika Ankudowicz. Na spotkaniu przybyli sympatycy mieli okazję zadawać pytania przedstawicielom Nowoczesnej, mówiono też o zbliżającym się referendum 6 września, w którym stowarzyszenie opowiada się za wprowadzeniem Jednomandatowych Okręgów Wyborczych, przeciwko finansowaniu partii politycznych z budżetu oraz za rozstrzyganiem wątpliwości na korzyść podatnika.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (113)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy uważam że Poczta Polska:

Oddanych
głosów
933
wymaga dużej restrukturyzacji
66%
wymaga likwidacji
18%
jest dobrze jak jest
17%
 
Głos ulicy
Zagłosujemy na obecnego burmistrza
 
Miej świadomość
Sąsiedzi w kieszeni Putina?
 
Rozmowy Jelonki
Dzieci wypoczywały w Brennej
 
Inne wydarzenia
Półmaraton Jeleniogórski już 28 kwietnia! [UTRUDNIENIA]
 
Ludzie komentują
Zielona strzałka – ludzie komentują
 
Polityka
"Starzy" radni debatują po raz ostatni
 
Kultura
Zrobili film, gdzie Putina "gra" sztuczna inteligencja!
Copyright © 2002-2024 Highlander's Group