Poniedziałek, 8 sierpnia
Imieniny: Cypriana, Dominika
Czytających: 6895
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Jest umowa na singletrack

Wtorek, 12 czerwca 2018, 13:08
Aktualizacja: Środa, 13 czerwca 2018, 8:12
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Jest umowa na singletrack
Fot. Przemek Kaczałko
Jednokierunkowe trasy rowerowe powstaną wkrótce na terenie trzech gmin: Jeleniej Góry, Piechowic i Podgórzyna. Wczoraj (11.06) przedstawiciele stolicy Karkonoszy podpisali umowę z wykonawcą, którą będzie firma Arkadiusza Perina.

Pierwsza próba wyłonienia wykonawcy była nieudana - nie zgłosił się żaden oferent. Dzięki nowelizacji ustawy Prawo zamówień publicznych, władze miasta mogły przejść do zamówienia „z wolnej ręki” i w drodze negocjacji udało się porozumieć z Arek Bike Camp.

Inwestycja o wartości 4 milionów złotych ma obejmować ok. 70 km jednokierunkowych tras rowerowych, biegnących przez gminy: Jelenia Góra, Piechowice i Podgórzyn. W sumie z kosztami projektu i nadzoru to koszt 4,5 mln, który poniosą wymienione gminy.

- Jelenia Góra realizuje 25 proc. projektu, Piechowice również 25 proc., a 50 proc. Podgórzyn – powiedział Jerzy Łużniak, zastępca prezydenta miasta.

Dwa punkty startowe mają być w Jeleniej Górze (przy ul. Bronka Czecha i w Jagniątkowie), a kolejne m.in. w Piechowicach, Podgórzynie czy Zachełmiu – w sumie 13 punktów startowych.

Zadanie musi być rozliczone do 19 lutego 2019 roku, a więc czasu nie ma zbyt wiele.

- Zaczynamy za 2-3 tygodnie. Pracy jest bardzo dużo i mam nadzieję, że moje 15-letnie doświadczenie w wykonywaniu tras rowerowych i największych parków w Polsce, będę w stanie przenieść na te trasy i zrobić jak najlepsza robotę – powiedział Arkadiusz Perin. - Muszę przyznać, że te trasy będą bardzo malownicze – dodał.

W pomoc przy realizacji projektu zaangażowała się osobiście Maja Włoszczowska – multimedalistka światowych zawodów w kolarstwie górskim.

- Osobiście rekomendowałam Arka Perina, który od wielu lat ze mną współpracuje – brał udział m.in. w przygotowaniu trasy pod mój wyścig na Paulinum, ale też był w sztabie szkoleniowym przygotowującym mnie do Igrzysk Olimpijskich w Rio de Janeiro – powiedziała Maja Włoszczowska, której zdaniem przygotowane przez firmę POMBA mapy tras zapowiadają fascynujący singletrack.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (33) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group