Poniedziałek, 30 stycznia
Imieniny: Macieja, Martyny
Czytających: 9570
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Jest przepustka na remont budynku starostwa

Czwartek, 23 listopada 2017, 6:38
Aktualizacja: Piątek, 24 listopada 2017, 7:30
Autor: WAC
Jelenia Góra: Jest przepustka na remont budynku starostwa
Fot. WAC
Zarząd Powiatu Jeleniogórskiego pozytywnie rozpatrzył wniosek o wyrażenie zgody na zabezpieczenie środków finansowych na realizacje zadania pn. „Wykonanie robót budowlanych w budynku administracyjno–biurowym przy ul. Kochanowskiego.

Chodzi o przebudowę części pomieszczeń, instalacji elektrycznych, sieci komputerowej oraz instalacji wodno – kanalizacyjnych wraz z dostosowaniem budynku do wymagań przepisów przeciwpożarowych. Oznacza to, że pierwszy krok formalny w kierunku rozpoczęcia inwestycji został uczyniony.

Przypomnijmy. Poszukiwania wykonawcy gruntownego remontu budynku Starostwa Powiatowego przy ul. Kochanowskiego trwały kilka miesięcy. Po kilku nieudanych oraz jednym unieważnionym przetargu powiat przystąpił do negocjacji bez ogłoszenia.

Spośród dziesięciu zaproszonych podmiotów jeden, czyli konsorcjum firm - Impel Tech Solutions „Company” z Warszawy oraz Construct Solutions z Wrocławia - zdecydował się złożyć ofertę, wyceniając swoją pracę na 1,9 miliona złotych. Jako, że kwota ta o ponad 800 tysięcy złotych przekraczała sumę zarezerwowaną na ten cel w tegorocznym budżecie zarząd musiał wyrazić zgodę na zabezpieczenie środków finansowych na realizacje zadania.

Tak też się stało na posiedzeniu tego gremium 21 listopada. Teraz kolejnym krokiem formalnym będzie wprowadzenie uchwałą Rady Powiatu dodatkowej sumy na tą inwestycję do wieloletniej prognozy finansowej powiatu. Radni zajmą się tym tematem na nadzwyczajnej sesji. Jeśli decyzja rady będzie pozytywna i wszystkie pozostałe procedury zostaną dokończone (w tym podpisanie umowy z wykonawcą), to prace remontowe mogą ruszyć w pierwszych dniach grudnia.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (6)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Podwyżka goni podwyżkę. Damy radę jeszcze to udźwignąć?

Oddanych
głosów
960
Tak
20%
Nie
70%
Jeszcze nie wiem
10%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group