Wtorek, 27 września
Imieniny: Kosmy, Damiana
Czytających: 3374
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Jest pomysł na kompleks po dawnej „Siódemce”

Wtorek, 18 kwietnia 2017, 8:24
Aktualizacja: Środa, 19 kwietnia 2017, 6:04
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Jest pomysł na kompleks po dawnej „Siódemce”
Fot. Przemek Kaczałko
Zastępca prezydenta Jeleniej Góry Jerzy Łużniak zaprzecza doniesieniom niektórych mediów, jakoby Dom7 Marzeń miał być likwidowany. Co więcej, zapowiada, że jest pomysł na wykorzystanie pozostałych budynków po Szkole Podstawowej Nr 7, które obecnie są własnością Agencji Mienia Wojskowego.

Na teren dawnej „Siódemki” - pomiędzy ulicami Okrzei a 1 Maja - miałyby przenieść się wydziały Urzędu Miasta Jeleniej Góry z ulicy Ptasiej. - Podstawowym powodem jest to, że mamy tu duży parking i skończy się udręka dla urzędników i klientów ze znalezieniem miejsca do zaparkowania, a druga – tutaj, gdy przyjedzie ktoś rozwiązać jakiś problem, to ma okazję przejść się ulicą 1 Maja. To spowoduje rozruszanie tej części miasta – argumentuje J. Łużniak. - Mamy sygnały, że ulica 1 Maja pustoszeje i mam nadzieję, że przeniesienie tu części urzędu spowoduje wzmożenie ruchu – dodał zastępca prezydenta.

Władze miasta chcą przejąć pozostałe nieruchomości, które tworzyły niegdyś Szkołę Podstawową Nr 7 – obecnie należące do Agencji Mienia Wojskowego. - AMW też zależy, aby w obiektach, które od kilkunastu lat stoją puste, było życie – podkreślił J. Łużniak, który w pozostałych budynkach również widziałby komórki urzędu z ulicy Ptasiej, a także miejsce na archiwa. - Dzisiaj mamy archiwa w piwnicach, a to nie powinno tak być – zaznaczył.

- W Domu 7 Marzeń pozostaną wszystkie te organizacje pozarządowe, które dalej chcą użytkować te pomieszczenia, a my będziemy przejmowali te, które zostaną zwolnione – powiedział Jerzy Łużniak, nie podając ile organizacji opuści swoje lokale.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (30)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group