Poniedziałek, 22 kwietnia
Imieniny: Kai, Łukasza
Czytających: 14238
Zalogowanych: 32
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Jest nowy plac zabaw przy "Jedenastce"

Wtorek, 21 sierpnia 2018, 6:47
Aktualizacja: Czwartek, 23 sierpnia 2018, 7:03
Autor: WAC
Jelenia Góra: Jest nowy plac zabaw przy "Jedenastce"
Fot. WAC
Kilka dni temu zakończono prace związane z układaniem nawierzchni nowego placu zabaw przy budynku Szkoły Podstawowej nr 11 przy ul. Karłowicza w Jeleniej Górze.

Prace trwały pięć dni i nocy. Najpierw przygotowano nieckę i obrzeża (Firma Kaja z Jeleniej Góry), potem zamocowano sześć zabawek (zestaw Krzyś ze zjeżdżalnią, ruchomą kładką i rurą oraz ścianką wspinaczkową, dwa "bocianie gniazda", czteroosobową huśtawką równoważną, czworobok gimnastyczny z przeplotnią, drabinką i karuzelę 4-osobową), które dostarczyła Firma ZM-Atut z okolic Warszawy.

Najtrudniejszą i najbardziej pracochłonną czynnością było wylewanie (układanie) nawierzchni z granulatu SBR o grubości od 4 cm do 12 cm w zależności od zastosowanych urządzeń. Po wyschnięciu tej warstwy Firma Flexizone z Krakowa przystąpiła do układania warstwy wierzchniej z innego granulatu kolorowego EPDM w kolorach ceglastym, błękitnym i żółtym. Ten ostatni etap prac trwał nieprzerwanie przez 22 godziny, bowiem nie można było przerwać wylewania nawierzchni ze względów technologicznych. Wszystkie prace odbywały się pod czujnym okiem pracowników ochrony, bowiem zadeptanie świeżej wylewki zniweczyłoby cały trud.

- Bardzo cieszę się, że wszyscy nasi wykonawcy dotrzymali terminów (zakończenie prac zaplanowano do końca sierpnia br.) - mówi dyrektor Szkoły Podstawowej nr 11 Eugeniusz Sroka. - Oficjalne otwarcie placu nastąpi 4 września z udziałem dzieci z SP nr 11 i SP nr 8, rodziców i władz miasta. Inwestycja została sfinansowana w całości ze środków Urzędu Miasta Jeleniej Góry.

Plac zabaw będzie służył nie tylko dzieciom w czasie zajęć szkolnych, ale w godzinach popołudniowych i w dni wolne od zajęć szkolnych zostanie udostępniony mieszkańcom miasta. Dyrekcja SP nr 11 wspólnie z Radą Rodziców opracuje w najbliższych dniach regulamin korzystania z placu, który przedłoży Wydziałowi Edukacji i Sportu UM do akceptacji.

Twoja reakcja na artykuł?

23
77%
Cieszy
0
0%
Hahaha
3
10%
Nudzi
1
3%
Smuci
1
3%
Złości
2
7%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (16)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy uważam że Poczta Polska:

Oddanych
głosów
732
wymaga dużej restrukturyzacji
66%
wymaga likwidacji
19%
jest dobrze jak jest
16%
 
Głos ulicy
Zagłosujemy na obecnego burmistrza
 
Miej świadomość
Sąsiedzi w kieszeni Putina?
 
Rozmowy Jelonki
Dzieci wypoczywały w Brennej
 
Polityka
Jelenia Góra: Jerzy Łużniak zostaje w urzędzie
 
Polityka
Jerzy Łużniak nadal prezydentem!
 
Aktualności
Pożar Biedronki na ul. Sudeckiej
 
Aktualności
Trwa oczekiwanie na wyniki w Jeleniej Górze
Copyright © 2002-2024 Highlander's Group